Історія справи
Постанова КАС ВП від 20.07.2023 року у справі №815/3083/18Ухвала КАС ВП від 17.07.2019 року у справі №815/3083/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2023 року
м. Київ
справа №815/3083/18
адміністративне провадження № К/9901/18971/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Шарапи В.М.,
суддів: Берназюка Я.О., Чиркіна С.М.,
розглянув у порядку письмового провадження
касаційну скаргу Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний»
на рішення Одеського окружного адміністративного суду 17.12.2018 (головуючий суддя Тарасишина О.М.) та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду 29.05.2019 (головуючий суддя Шевчук О.А., судді Бойко А.В., Осіпов Ю.В.)
у справі №815/3083/18
за позовом Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний»
до Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, Державного кадастрового реєстратора відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Гриб В.М., Головного управління Держгеокадастру в Одеській області,
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів - Южненської міської ради Одеської області, Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області,
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ОПИСОВА ЧАСТИНА
Короткий зміст позовних вимог і рішень судів першої та апеляційної інстанцій:
1. У червні 2018 року Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» (далі - ДП «Морський торговельний порт «Южний») звернулось до суду з позовом до відповідачів, в якому просило:
1.1. визнати протиправним та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Гриб В.М. від 21.12.2017 № РВ-5100738472017;
1.2. зобов`язати відділ у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області видати ДП «Морський торговельний порт «Южний» витяг з державного земельного кадастру стосовно земельної ділянки кадастровий номер 5111700000:02:003:0011.
2. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду 17.12.2018, залишеним без змін постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду 29.05.2019, у задоволенні позовних вимог відмовлено.
3. Судами попередніх інстанцій під час судового розгляду справи встановлено наступні фактичні обставини:
3.1. 19.12.2017 ДП «Морський торговельний порт «Южний» через представника Свистову С. звернулось до Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області із заявою про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру (реєстраційний номер ЗВ-5106593842017), в якій, посилаючись на Порядок ведення державного земельного кадастру, просив виправити помилку допущену та виправлену у документах, на підставі яких вносились такі відомості з них.
3.2. До заяви були додані: копія державного акта серії ЯЯ № 205855 від 10.06.2009, копія ідентифікаційного коду, довіреності та паспорта ОСОБА_1 .
3.3. 21.12.2017 рішенням Державного кадастрового реєстратора Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Гриб В.М. відмовлено у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру за заявою ДП «Морський торговельний порт «Южний» від 19.12.2017 (реєстраційний номер ЗВ-5106593842017) з таких підстав: невідповідність електронного документа установленим вимогам, а саме: «індексно кадастрові карти перетин з ІКК не знайдено. Можливо об`єкт знаходиться поза зоною видимості чи інформація про ІКК відсутня».
3.4. Позивач, не погодившись з цією відмовою, звернувся в суд з позовом.
5. Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позовних вимог, з висновками якого погодився і суд апеляційної інстанції, виходив з того, що рішення державного кадастрового реєстратора Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Гриб В.М. від 21.12.2017 № РВ-5100738472017 прийняте відповідачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. При цьому, судом відзначено, що предметом цієї справи не є встановлення належності земельної ділянки певному користувачу чи власнику. Щодо вимоги позивача про зобов`язання Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області видати Державному підприємству «Морський торговельний порт «Южний» витяг з державного земельного кадастру стосовно земельної ділянки кадастровий номер 5111700000:02:003:0011, то суд виходив з того, що така вимога не ґрунтується на приписах чинного законодавства.
Короткий зміст вимог та узагальнені доводи касаційної скарги:
6. Позивач - ДП «Морський торговельний порт «Южний», подав касаційну скаргу на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.12.2018 та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду від 29.05.2019, в якій просить їх скасувати і ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
6.1. Аргументи скаржника на обґрунтування доводів касаційної скарги зводяться до порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права та неправильного застосування норм матеріального права. Зазначає, що підставою звернення до відповідача із заявою про виправлення технічних помилок, що є додатком №35 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 (далі - Порядок № 1051), став лист Відділу у Лиманському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області від 07.11.2017 №8-15-0.220-4567/110-17. Позивач вважає, що відповідач прийняв спірне рішення, яке за формою відповідає додатку №14 до Порядку № 1051, однак не є тим рішенням за формою внаслідок звернення із заявою за формою додатку №35 до Порядку № 1051. У зв`язку з цим, на переконання скаржника, відповідач зобов`язаний прийняти одне з двох рішень: про виправлення помилки або про відмову у виправленні виявлених помилок. З огляду на те, що земельна ділянка площею 2,6000 га кадастровий номер 5111700000:02:003:0011, що знаходиться у позивач на праві постійного користування, є сформованою, на переконання скаржника, зміст відмови є незаконним та необґрунтованим.
7. У відзиві на касаційну скаргу Визирська сільська рада Лиманського району Одеської області просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а рішення судів попередніх інстанцій - без змін. Доводи третьої особи фактично зводяться до відсутності у позивача права на судовий захист у цих правовідносинах, оскільки позивач не має права користування земельною ділянкою площею 2,6000 га.
8. Відзиви на касаційну скаргу від інших учасників справи не надходило.
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
Висновки суду за результатами розгляду касаційної скарги з посиланням на норми права, якими керувався суд касаційної інстанції:
9. Під час розгляду касаційної скарги колегія суддів суду касаційної інстанції враховує приписи частин 1-2 статті 341 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), відповідно до яких суд касаційної інстанції переглядає судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права. Суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази.
10. Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру (далі - ДЗК) визначені Законом України «Про Державний земельний кадастр» від 07.07.2011 № 3613-VI (далі - Закон № 3613).
11. На виконання частини 3 статті 5 Закону № 3613 прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 № 1051 (далі - Порядок № 1051), якою затверджено Порядок ведення Державного земельного кадастру.
12. Державний земельний кадастр (далі - ДЗК) - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами (частина 1 статті 1 Закону №3613).
13. Відповідно до частини 1 статті 9 Закону №3613 внесення відомостей до ДЗК і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
14. Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що державний кадастровий реєстратор:
здійснює реєстрацію заяв про внесення відомостей до ДЗК, надання таких відомостей;
перевіряє відповідність поданих документів вимогам законодавства;
формує поземельні книги на земельні ділянки, вносить записи до них, забезпечує зберігання таких книг;
здійснює внесення відомостей до ДЗК або надає відмову у їх внесенні;
присвоює кадастрові номери земельним ділянкам;
надає відомості з Державного земельного кадастру та відмову у їх наданні;
здійснює виправлення помилок у Державному земельному кадастрі;
передає органам державної реєстрації речових прав на нерухоме майно відомості про земельні ділянки.
15. Відповідно до пункту 10 Порядку № 1051 відомостями ДЗК є всі відомості, які підлягають внесенню до нього згідно з цим Порядком та у порядку інформаційної взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами, а також відомості, одержані внаслідок їх оброблення, систематизації та узагальнення.
16. Пунктом 12 Порядку № 1051 визначено, що відомості ДЗК є офіційними і вважаються об`єктивними та достовірними, якщо інше не доведено судом.
17. ДЗК ведеться на електронних та паперових носіях. У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях, що передбачено частиною 2 статті 5 Закону № 3613 та пунктом 3 Порядку № 1051.
18. Об`єктами ДЗК є, в тому числі, земельні ділянки (стаття 10 Закону № 3613).
19. До повноважень державного кадастрового реєстратора за частиною 4 статті 9 Закону № 3613 належить здійснення внесення відомостей до ДЗК або надання відмови у їх внесенні; а також здійснення виправлення помилок у ДЗК.
20. Так само пунктом 6 Порядку № 1051 окремо визначено, що до повноважень державних кадастрових реєстраторів Держгеокадастру та його територіальних органів належать:
1) внесення до Державного земельного кадастру, в тому числі, відомостей (змін до них) або надання відмови у їх внесенні;
9) виправлення помилок у Державному земельному кадастрі, допущених у відомостях щодо об`єктів, зазначених у підпункті 1 цього пункту.
21. Тобто, внесення державним кадастровим реєстратором до ДЗК відомостей (змін до них) та виправлення помилок у ДЗК закріплені Законом № 3613 та Порядком № 1051 як окремі, незалежні один від одного, повноваження.
22. Відповідно до частин 1 та 3 статті 37 Закону № 3613 у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб.
Виправлення технічних помилок, допущених у відомостях Державного земельного кадастру внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких були внесені такі відомості, здійснюється після виправлення помилок у зазначених документах.
23. Розділом «Виправлення помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру» Порядку № 1051 врегульовані умови та порядок розгляду питань щодо виправлення помилок у ДЗК.
24. Пунктом 150 цього розділу Порядку № 1051 передбачено, що виправлення технічних помилок, допущених у відомостях ДЗК внаслідок наявності технічних помилок у документах, на підставі яких внесені такі відомості, здійснюється Державним кадастровим реєстратором після виправлення помилок у зазначених документах за заявою заінтересованої особи за формою згідно з додатком 35 відповідно до пунктів 140-148 цього Порядку.
25. Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач 19.12.2017 звернувся до Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області із заявою про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру (реєстраційний номер ЗВ-5106593842017), в якій, посилаючись на Порядок № 1051, просив виправити допущену та виправлену у документах, на підставі яких вносились такі відомості з них.
26. У касаційній скарзі позивач стверджує, що така заява за формою відповідає додатку №35 до Порядку № 1051.
27. За змістом пункту 138 Порядку № 1051 помилками у ДЗК є:
1) технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена органом, що здійснює ведення ДЗК;
2) технічна помилка (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущена не з вини органу, що здійснює ведення ДЗК (в тому числі технічна помилка у документах, на підставі яких внесені відомості до Державного земельного кадастру);
3) помилка, допущена у відомостях ДЗК внаслідок помилки у документації із землеустрою та оцінки земель (в тому числі виявлена після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об`єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженій та переданій до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою);
4) помилка, допущена у відомостях ДЗК, внесених до нього з інших кадастрів та інформаційних систем у порядку інформаційної взаємодії;
5) технічна помилка, допущена у відомостях ДЗК внаслідок перенесення до ДЗК відомостей про земельну ділянку, яка не була зареєстрована в державному реєстрі земель;
6) помилка, допущена у відомостях ДЗК під час державної реєстрації земельної ділянки;
7) помилка у застосуванні систем координат для земельних ділянок, які були зареєстровані до 1 січня 2013 р. та перенесені до ДЗК.
28. Державний кадастровий реєстратор під час розгляду повідомлення про виявлення технічної помилки перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей (пункт 143 Порядку № 1051).
29. Згідно із пунктом 144 Порядку №1051, якщо факт невідповідності відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, підтверджено, Державний кадастровий реєстратор за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру:
1) складає в електронній та паперовій формі протокол виправлення помилки за формою згідно з додатком 30;
2) безоплатно виправляє допущену помилку (крім випадків, коли технічна помилка допущена не з вини органу, що здійснює ведення ДЗК);
3) письмово повідомляє не пізніше наступного дня про виправлення помилки заінтересованим особам за формою згідно з додатком 31 (у тому числі власників, користувачів земельних ділянок, а також третіх осіб, інтересів яких стосувалося виправлення помилок);
3-1) надсилає державному реєстраторові прав на нерухоме майно повідомлення за формою згідно з додатком 31 в електронній формі;
4) безоплатно видає заявникові за його бажанням витяг, довідку з ДЗК, викопіювання з картографічних матеріалів ДЗК на заміну документа, в якому виявлено помилку.
Технічний адміністратор Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в режимі реального часу забезпечує передачу повідомлення Державного кадастрового реєстратора до державного реєстратора прав на нерухоме майно, яким надсилалося повідомлення відповідно до пункту 139-1 цього Порядку.
30. Якщо за результатами розгляду повідомлення про виявлення технічної помилки Державним кадастровим реєстратором встановлено, що відомості Державного земельного кадастру відповідають інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, та не потребують виправлення у зв`язку з невиявленням відповідних технічних помилок у таких документах, Державний кадастровий реєстратор повідомляє заявникові (у випадку, передбаченому пунктом 139-1 цього Порядку, - державному реєстраторові прав на нерухоме майно у порядку, передбаченому пунктом 144 цього Порядку) про відмову у виправленні вказаних у його повідомленні помилок із зазначенням причини відмови згідно з додатком 33 (пункт 149 Порядку №1051).
31. Таким чином, Порядком № 1051 передбачено алгоритм дій державного кадастрового реєстратора у разі підтвердження факту помилки та у разі його відсутності.
32. У той же час, Порядком № 1051 закріплено іншу процедуру відносно внесення відомостей (змін до них) до ДЗК.
33. Згідно з пунктами 68, 69 Порядку № 1051 відомості (зміни до них) вносяться одночасно до документів ДЗК в текстовій та графічній формі. Внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється за заявою згідно з додатком 12 замовника документації із землеустрою та оцінки земель або її розробника від імені замовника, якщо це передбачено договором на виконання відповідних робіт (далі - заявник).
34. Відповідно до пункту 70 Порядку №1051 державний кадастровий реєстратор у момент надходження до нього заяви про внесення відомостей (змін до них) до ДЗК разом з документами, зазначеними у пункті 69 цього Порядку, перевіряє:
1) повноваження особи, що звернулася за внесенням відповідних відомостей (змін до них) до ДЗК;
2) наявність повного пакета документів, необхідних для внесення відомостей (змін до них) до ДЗК;
3) розташування об`єкта ДЗК на території дії його повноважень;
4) придатність електронного документа для проведення його перевірки за допомогою програмного забезпечення ДЗК.
У разі звернення за внесенням відповідних відомостей (змін до них) неналежної особи (особи, яка не може бути заявником відповідно до цього Порядку), подання заявником не повного пакета документів та/або розташування об`єкта Державного земельного кадастру на території дії повноважень іншого Державного кадастрового реєстратора Державний кадастровий реєстратор відмовляє такій особі, заявникові у прийнятті заяви безпосередньо у момент її подання або у день надходження рекомендованим листом зазначених документів за формою згідно з додатком 13 із зазначенням рекомендацій щодо усунення причин, що є підставою для такої відмови, зокрема найменування та місцезнаходження органу, до повноважень якого належить внесення відомостей (змін до них) про об`єкт Державного земельного кадастру.
35. За змістом пункту 73 Порядку № 1051 державний кадастровий реєстратор у строк, що не перевищує 14 робочих днів з дня прийняття заяви про внесення відомостей (змін до них) до ДЗК:
1) розглядає її разом з документами, зазначеними у пункті 69 цього Порядку, та перевіряє:
відповідність документів вимогам, зазначеним у пункті 67 цього Порядку;
електронний документ відповідно до пункту 74 цього Порядку;
2) за результатами перевірки вносить відомості (зміни до них) до ДЗК або приймає рішення про відмову у внесенні таких відомостей з підстав, зазначених у пунктах 91-137 цього Порядку, за формою згідно з додатком 14.
36. Державний кадастровий реєстратор протягом строку, встановленого пунктом 73 цього Порядку, перевіряє електронний документ на відповідність (пункт 74 Порядку № 1051).
37. За вимогами пункту 77 Порядку № 1051 у разі невідповідності електронного документа вимогам, зазначеним у пункті 74 цього Порядку, державний кадастровий реєстратор:
1) складає за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру протокол проведення перевірки електронного документа за формою згідно з додатком 16;
2) повертає заявникові документацію із землеустрою та оцінки земель без позначки, зазначеної у пункті 75 цього Порядку, разом з електронним документом, протоколом його перевірки та іншими документами для виправлення зазначених у протоколі проведення перевірки електронного документа помилок та подання документів разом з цим протоколом для проведення повторної перевірки.
38. Зі встановлених обставин справи судами попередніх інстанцій вбачається, що оскаржуваним рішенням відповідача відмовлено у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру з підстав невідповідності електронного документа установленим вимогам, а саме: «індексно кадастрові карти перетин з ІКК не знайдено. Можливо об`єкт знаходиться поза зоною видимості чи інформація про ІКК відсутня».
39. Ці обставини з урахуванням вказаних вище норм Порядку № 1051 свідчить, що оскаржуване рішення відповідача прийняте у відповідності до процедури, визначеної для розгляду питань щодо внесення відомостей (змін до них). Натомість, ДП «Морський торговельний порт «Южний» зверталось до відповідача із заявою про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення ДЗК за формою додатку №35 до Порядку № 1015.
40. Отже, колегія суддів приходить до переконання про порушення державним кадастровим реєстратором процедури розгляду заяви про виправлення технічних помилок, оскільки під час розгляду заяви державний кадастровий реєстратор керувався процедурою, передбаченою для розгляду заяв про внесення відомостей (змін до них). При цьому, державним кадастровим реєстратором не було надано оцінки на предмет відповідності заяви про виправлення технічних помилок пункту 138 Порядку № 1015. Відтак, рішення за наслідками розгляду заяви позивача про виправлення помилок прийнято не було.
41. З огляду на викладене, суд касаційної інстанції не може погодитись із висновками судів першої та апеляційної інстанцій про прийняте відповідачем рішення на підставі закону, а тому є підстави для задоволення позовних вимог ДП «Морський торговельний порт «Южний» в частині визнання протиправним та скасування рішення державного кадастрового реєстратора відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Гриб В.М. від 21.12.2017 № РВ-5100738472017.
42. Разом з цим, вимоги скаржника про зобов`язання Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області видати ДП «Морський торговельний порт «Южний» витяг з державного земельного кадастру стосовно земельної ділянки кадастровий номер 5111700000:02:003:0011 є передчасними і не можуть бути задоволені.
43. При цьому, Суд зазначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, що визначено частиною 1 статті 2 КАС України.
44. Водночас, за змістом частини 2 статті 9 КАС України Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
45. Зважаючи на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що належним способом захисту порушеного права, який відповідатиме змісту спірних правовідносин, буде ефективним та забезпечить належний судовий захист у тій мірі, яка є необхідною у даному конкретному випадку, буде зобов`язання Відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області розглянути заяву позивача про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру (реєстраційний номер ЗВ-5106593842017) від 19.12.2017 та прийняте відповідне рішення, за наслідками її розгляду. Для цього Верховний Суд уважає за доцільне вийти за межі заявлених позовних вимог у порядку частини 2 статті 9 КАС України.
46. Відповідно до статті 351 КАС України підставами для скасування судових рішень повністю або частково і ухвалення нового рішення або зміни рішення у відповідній частині є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.
47. Колегія суддів вважає необхідним скасувати рішення судів попередніх інстанцій та ухвалити нове, яким позов задовольнити частково.
Керуючись пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 15.01.2020 №460-IX «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ», статтями 341 345 349 351 355 356 359 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний» задовольнити частково.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду 17.12.2018 та постанову П`ятого апеляційного адміністративного суду 29.05.2019 скасувати.
Ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення державного кадастрового реєстратора відділу у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Гриб В.М. від 21.12.2017 № РВ-5100738472017.
Зобов`язати Відділ у Лиманському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області розглянути заяву позивача про виправлення технічних помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру (реєстраційний номер ЗВ-5106593842017) від 19.12.2017 та прийняте відповідне рішення, за наслідками її розгляду, згідно процедури розділу «Виправлення помилок, допущених під час ведення Державного земельного кадастру» Порядку ведення Державного земельного кадастру.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття.
Головуючий суддя В.М. Шарапа
Судді Я.О. Берназюк
С.М. Чиркін