2
0
3709
Ще 12 січня 2021 року, президент Володимир Зеленський підписав довгоочікуваний Закон «Про електронні комунікації». Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень, набере чинності він з 01 січня 2022 року.
Основна ціль цього Закону – наблизити Україну до європейських стандартів у сфері електронних комунікацій.
Проте у ньому міститься ще одна важлива стаття щодо спаму, на яку ми б хотіли звернути Вашу увагу.
Ст. 120 «Захист кінцевих користувачів від спаму» остаточного проекту Закону звучить так:
«1. Забороняється умисне масове розсилання електронних, текстових та/або мультимедійних повідомлень без згоди (замовлення) кінцевих користувачів (спаму) на їх адреси електронної пошти або термінальне обладнання, крім повідомлень постачальника електронних комунікаційних послуг, пов’язаних з наданням ним електронних комунікаційних та/або інформаційних послуг, а також крім особистих повідомлень кінцевих користувачів, які не носять масовий характер та розсилаються з некомерційною метою кінцевих користувачів послуг електронних комунікацій.
2. Кінцеві користувачі можуть використовувати номери телефонів чи інші мережеві ідентифікатори абонента, отримані будь-якими особами у процесі продажу товарів чи надання послуг, для надсилання реклами з метою продажу товарів або послуг лише за умови наявності згоди кінцевого користувача, в тому числі в електронній формі, та якщо кінцевий користувач отримує можливість безкоштовно в будь-який час у простій і зрозумілій формі відмовитися від використання своїх даних».
Таким чином, як тільки Закон набуде чинності, для надсилання рекламних повідомлень на електронну пошту, телефон, тощо, Вам будуть необхідні:
Тому будьте обережні – у разі відсутності одного з цих елементів ваша реклама порушуватиме законні права користувача електронних комунікаційних послуг.
Щодо відповідальності за розсилання спаму – текст статей законопроекту з пропозиціями Президента від 14.12.2020 не містить жодної інформації щодо її розміру, на відміну від Проекту Закону від 05.02.2020.
У останньому пропонувалося ввести в КУпАП спеціальну статтю 148 «Розсилання спаму чи комерційних електронних повідомлень без згоди отримувача» зі штрафами: 100-200 нмдг власне за розсилання спаму і 200-500 нмдг за ненадання можливості відмовитися від розсилання чи надсилання без надання інформації про особу відправника.
Чому остаточний проект не містить норми щодо змін в КУпАП – невідомо. Проте нам потрібно бути готовими до того, що така стаття у Кодексі України про адміністративні правопорушення все таки з’явиться.
Автор новини: Адвокатське об'єднання "Суслов та Партнери"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
267
Коментарі:
0
Переглядів:
262
Коментарі:
0
Переглядів:
457
Коментарі:
0
Переглядів:
377
Коментарі:
0
Переглядів:
759
Коментарі:
0
Переглядів:
1219
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.