Головна Блог ... Консультації від юристів Отримання транспортної (TAXI) ліцензії. Покрокова інструкція. Отримання транспортної (TAXI) ліцензії. Покрокова...

Отримання транспортної (TAXI) ліцензії. Покрокова інструкція.

Відключити рекламу
 - tn1_0_99130800_1537256382_5ba0abbef2098.jpg

Якщо Ви вирішили зайнятися внутрішніми перевезеннями пасажирів на таксі та/або легковими автомобілями на замовлення, або ж Ви бажаєте стати партнером Uber то Ви рано чи пізно стикнетеся з тим що Вам потрібна буде відповідний дозвіл – ліцензія. В Україні ліцензування господарської діяльності здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон). Згідно з підпунктом 24 частини першої статті 7 Закону у сфері перевезень автомобільним транспортом ліцензуванню підлягає господарська діяльність з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (далі – Господарська діяльність).

Законодавство у сфері ліцензування Господарської діяльності складається з постанов Кабінету Міністрів України:

  • від 05.08.2015 № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – Перелік органів ліцензування) зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2015 № 829;
  • від 02.12.2015 № 1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом» (далі – Ліцензійні умови).

Ліцензування у сфері перевезень автомобільним транспортом спрямованого на допуск до ринку транспортних послуг автомобільних перевізників, що відповідають кваліфікаційним (кадровим), організаційним та технологічним вимогам в установленому Ліцензійними умовами, та на забезпечення виконання ліцензіатами Ліцензійних умов під час провадження Господарської діяльності.

Після оформлення ліцензії Вам будуть доступні наступні можливості та переваги:

  • Ви отримаєте змогу стати партнером Uber;
  • Ви зможете здійснювати діяльність з перевезення пасажирів на таксі або легковими автомобілями на замовлення по усій території України;
  • Ви зможете за наявності стажу понад 3 роки із внутрішніх перевезень оформити ліцензію на міжнародні перевезення;
  • Ви матимете можливість здійснювати свій бізнес чесно і легально;
  • Ви будете конкурентоздатними на ринку подібних послуг;
  • Ви матимете можливість рекламувати свої послуги в Інтернеті та інших засобах інформації.

Що ж таке ліцензія на внутрішні пасажирські перевезення, або іншими словами транспортна ліцензія:

  • Транспортну ліцензію видає лише Укртрансбезпека (Державна служба України з безпеки на транспорті);
  • Транспортна ліцензія оформлюється Укртрансбезпекою в електронному вигляді (внесення запису про рішення в ЄДРПОУ ліцензіата) з можливістю надання відповідного витягу за заявою ліцензіата;
  • За прийняття рішення щодо видачі ліцензії справляється державне мито у розмірі одного прожиткового мінімуму працездатної особи на час прийняття Укртрансбезпекою рішення.
  • Строк дії транспортної ліцензії необмежений.
  • Зайняття діяльністю із перевезення пасажирів на таксі або легковими автомобілями без належно оформленої ліцензії карається штрафом в розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн)
  • Діяльність із перевезення пасажирів на таксі передбачає обов’язкову наявність у ліцензіата таксометра на кожний автомобіль-таксі.

Процес оформлення ліцензії на здійснення діяльності в області внутрішніх пасажирських перевезень на таксі є комплексом складних процедур, які вимагають від ліцензіата певних знань і навичок. Складність оформлення ліцензії полягає в тому, що суб'єкт ліцензування в обов'язковому порядку для отримання ліцензії повинен надати Державній службі Україні з безпеки на транспорті підтверджену інформацію про те, що останній відповідає ліцензійним умовам, надавши підтвердні документи та заповнивши відповідні форми відомостей.

Зокрема, до таких вимог відносяться:

  • Відомості про матеріально-технічну базу ліцензіата;
  • Відомості про власні та орендовані транспортні засоби ліцензіата;
  • Відомості про спеціальне устаткування автомобіля-таксі;
  • Відомості про кваліфікацію персоналу автомобільного перевізника.

Крок 1. Підготовка та подача необхідних документів.

Для оформлення ліцензії на діяльність із внутрішніх перевезень пасажирів на таксі або легкових автомобілях суб’єкт ліцензування подає та /або надсилає поштою до Державної служби України з безпеки на транспорті наступні документи:

  1. Заяву про отримання ліцензії (Додаток 1 до постанови № 1001);
  2. Відомості про наявність матеріально-технічної бази, яка забезпечує виконання технологічних операцій, або договорів із суб’єктами господарювання, що надають послуги з виконання таких операцій та завірені здобувачем ліцензії копії зазначених договорів (Додаток 2 до постанови № 1001);
  3. Відомості про власні, орендовані, надані ліцензіату в кредит або лізинг транспортні засоби та завірені заявником копії свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів, якщо передбачено їх оформлення (Додаток 3 до постанови № 1001);
  4. Відомості про спеціальне обладнання транспортних засобів, які використовуються для перевезень пасажирів на таксі (Додаток 4 до постанови № 1001) (подається в разі оформлення ліцензії на перевезення пасажирів на таксі);
  5. Відомості про кваліфікацію персоналу автомобільного перевізника (Додаток 5 до постанови № 1001) (не подається самозайнятими автомобільними перевізниками);
  6. Опис (Додаток 6 до постанови № 1001) (подається у двох примірниках).

Всі подані ліцензіатом форми відомостей та заяв повинні бути підписані у встановлених місцях, а копії підтвердних документів завірені підписом та печаткою (за наявності) керівника здобувача ліцензії. Вказаний перелік документів є вичерпним і вимога органу ліцензування щодо надання додаткової інформації та або документів є незаконною.

Крок 2. Розгляд документів та прийняття рішень.

Орган ліцензування (Укртрансбезпека) розглядає поданий/надісланий пакет документів і передає їх до ліцензійної комісії. Ліцензійна комісія Укртрансбезпеки на засіданнях розглядає вказані документи на предмет їх відповідності ліцензійним умовам. Після отримання пакету документів комісія протягом 10 робочих днів приймає рішення про видачу ліцензії.

Крок 3. Отримання ліцензії та сплата за неї.

Після прийняття ліцензійною комісією рішення про видачу ліцензії на внутрішні пасажирські перевезення на таксі або легковими автомобілями ліцензіат в обов’язковому порядку повинен сплатити державне мито за видачу ліцензії за реквізитами, викладеними на сайті разом з рішенням про видачу ліцензії.

  • Плата за видачу транспортної ліцензії вноситься заявником в Держказначейство тільки після оприлюднення на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки наказу про видачу ліцензії.
  • Розмір держмита за отримання транспортної ліцензії становить розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття рішення про видачу ліцензії
  • Сплата держмита за видачу ліцензії вноситься заявником не пізніше 10 р. д. з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки наказу про видачу ліцензії.
  • Несплата держмита в визначений законом строк є підставою для анулювання ліцензії.

Автор консультації: Завальнюк Олег

  • 9762

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 9762

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст