4
0
5000
Плануючи будівництво на присадибній, садовій або дачній ділянці часто виникають питання, які об'єкти потребують оформлення дозвільної документації на будівництво (а саме будівельного паспорта забудови земельної ділянки та повідомлення про початок виконання будівельних робіт), а які можна будувати без оформлення відповідних документів та які не потребують прийняття в експлуатацію.
Станом на 01.02.2023 року діє Постанова КМУ №406 від 07.06.2017 року, якою затверджено Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Вказана Постанова набрала чинності 10.06.2017 року.
Користуйтеся консультацією: Як себе поводити, якщо сусід поставив свій паркан на вашій ділянці
Пунктом 6 зазначеної Постанови визначено перелік об'єктів (щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків), для будівництва яких не потрібно отримувати дозвільні документи та які не потрібно вводити в експлуатацію:
- зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів, зокрема навісів, альтанок, наметів, накриття, сходів, естакад, літніх душових, теплиць, гаражів;
- свердловин, криниць, люфт-клозетів, вбиралень, вигрібних ям, замощень, парканів, відкритих басейнів та басейнів із накриттям, погребів, входів до погребів, воріт, хвірток, приямків, терас, ґанків.
Також, згідно Постанови №406 не потребує дозволу знесення і демонтаж будівель та споруд без подальшого будівництва, які не є підготовчими роботами, та без порушення експлуатаційної придатності інших будівель і споруд, а також демонтаж об’єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Житлові, садові, дачні будинки та господарські будівлі, які побудовані до 05 серпня 1992 року, не підлягають прийняттю в експлуатацію!
Також до 15.01.2019 року діяла редакція Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна (паралельно з Постановою КМУ №406, яка діє - 10.06.2017 року), яка містила перелік об'єктів, які не належать до самочинного будівництва: — для одноквартирних (садибних), дачних та садових будинків:
Зазначені положення Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації мають застосовуватися у випадках, коли об'єкти були збудовані в період з 29.01.2013 року до 15.01.2019 року (з 15.01.2019 року Інструкцію БТІ було викладено у новій редакції), і постало питання чи відносити ці об'єкти до збудованих самочинно, чи ні. Проте, у випадках, коли, окрім об'єктів, що не належать до самочинного будівництва, було зведено/реконструйовано і об'єкти, що потребували (потребують) оформлення дозвільних документів, простіше скористатися будівельною амністією, і узаконити їх.
Користуйтеся консультацією: Свердловина на підприємстві: дозвільні документи та обов’язкові платежі
Гаражі
На сьогодні лише зведення гаражів без влаштування фундаментів можливе за відсутності документів, що дають право на виконання будівельних робіт.
Будівництво капітальних гаражів (тобто таких, що мають фундамент, а отже не є тимчасовими спорудами) на даний час потребує оформлення будівельного паспорта (або без будпаспорта, відповідно до положень Постанови КМУ №722 від 24.06.2022 року) та повідомлення.
Разом із тим, в період з 04.01.2013 року до 29.01.2013 року діяло положення, згідно з яким навіть капітальні гаражі (з влаштуванням фундаментів) не відносилися до об'єктів самочинного будівництва!
Паркани (огорожі)
Влаштування огорож (парканів) на присадибних, садових та дачних ділянках хоча і не потребує оформлення дозвільних документів, проте при їх зведенні потрібно враховувати вимоги чинних будівельних норм.
Приєднання та підключення до мереж
Приєднання та підключення до інженерних мереж відповідно до технічних умов індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках та земельних ділянках для будівництва індивідуальних гаражів, також не потребує оформлення дозвільної документації.
Отже, відповідно до положень п. 5 Постанови КМУ №406 від 07.06.2017 року, постачальники електроенергії, газу, води тощо не мають права вимагати оформлення дозвільних документів на приєднання та підключення садибних, садових, дачних будинків та господарських будівель і споруд до своїх мереж.
ВіДЕО: Які дозвільні документи мають бути при будівнитцтві?
Перепланування
Роботи з переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, будівлі, споруди, приміщення в них, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування (щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1), з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками), не потребують оформлення документів, що дають право на виконання будівельних робіт.
Утеплення
Роботи з теплової ізоляції введених в експлуатацію житлових будинків (стін, даху, горища, технічного, цокольного, підвального поверхів), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними (СС1) та середніми (СС2) наслідками, не потребують отримання дозвільних документів ДАБІ.
Автор консультації: Юрій Брикайло
Джерело: dreamdim.ua
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
242
Коментарі:
0
Переглядів:
678
Коментарі:
1
Переглядів:
464
Коментарі:
1
Переглядів:
2523
Коментарі:
1
Переглядів:
786
Коментарі:
0
Переглядів:
593
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.