Головна Блог ... Консультації від юристів Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем Неповний робочий час за угодою між працівником і р...

Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем

Відключити рекламу
 - tn1_0_24777100_1490379897_58d564793c889.jpg

Неповний робочий час за угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом (ст. 56 КЗпП).

У заяві та у наказі слід вказати про встановлення неповного робочого часу (дня або тижня) із зазначенням режиму роботи, наприклад: 4 і 6 годин на день відповідно, з 9 до 13 (16) години. Оплата праці у цьому випадку здійснюється відповідно відпрацьованому часу, про що також зазначають у наказі.

Установлення неповного робочого часу за угодою сторін грунтується на нормі статті 56 Кодексу законів про працю України. Ця ж стаття уточнює, що такий режим роботи може реалізовуватися як неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Припустимо, працівник працює на підприємстві багато років, але через певні обставини потребує більше часу на сімейні справи. Працівник може звернутися до керівництва з проханням про встановлення неповного робочого часу. Як і будь-які звернення, прохання, це викладається у заяві на ім’я роботодавця. Працівникові слід зазначити, який саме режим роботи його влаштовує та підставу для зміни режиму роботи (наприклад, сімейні обставини). Але остаточно це питання вирішує роботодавець (крім випадків, коли встановлення неповного робочого часу на прохання працівника є обов’язковим), рішення оформлюється відповідним наказом.

У свою чергу і власник має право на встановлення неповного робочого часу без згоди працівника. Правда, при цьому повинна додержуватися процедура зміни істотних умов праці, як вона передбачена частиною третьою ст. 32 КЗпП. Слід, однак, нагадати, що змінювати істотні умови праці власник вправі тільки при наявності змін в організації виробництва і праці.

Неповний робочий час може встановлюватися без обмеження строком або на певний період (про встановлення неповного робочого часу на певний строк, на підставі заяви працівника, обов’язково зазначається в наказі про встановлення режиму неповного робочого часу). Крім того, в наказі має бути чітко зазначено кількість годин (якщо йдеться про неповний день) або кількість днів (за встановлення неповного робочого тижня).

  • 4984

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4984

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати