Головна Блог ... Новини Чи відбудеться недопуск педагогів на робочі місця

Чи відбудеться недопуск педагогів на робочі місця

эксклюзив
Відключити рекламу
Чи відбудеться недопуск педагогів на робочі місця - tn1_0_97559400_1628610131_61129e53ee337.png

Ажіотаж минулого тижня №1 викликаний повідомленням в ЗМІ щодо недопуску педагогів на робочі місця у разі відсутності вакцинації.

Чи дійсно це так?

Джерелом такого ажіотажу називають головного санлікаря, який зіслався на постанову Кабміну від 28.07.2021 року.

І дійсно цього дня Кабмін вирішив змінити План вакцинації.

Так, розпорядженням Кабміну №861-р внесено зміни до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період до 31 грудня 2021 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2021 р. № 340 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 34, ст. 2021, № 37, ст. 2248), виклавши його в редакції, що додається.

Дивно, але в редакції Плану нічогісінько не сказано про недопуск вчителів.

Ще дивнішим виявилася публікація на офіційному сайті Кабміну у якій коментуються зміни у згаданий План вакцинації.

У разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Про це йдеться у постанові “Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року”, яку ухвалив Кабінет Міністрів України 28 липня.

І тут у нас цілий букет сюрпизів:

1. В коментарі Кабміну до розпорядження чомусь іде мова, що зміни вносяться не до розпорядження а до постанови.

2. В коментарі розповідається, що План вакцинації передбачає, що у разі виходу регіону з зеленої зони, тобто потрапляння в жовту, помаранчеву чи червону, задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.

3. Про недопуск педагогів до роботи також нічого не сказано.

4. В коментарі описується наступний алгоритм вакинації в освіті:

Керівники закладів освіти формують списки охочих вакцинуватись у своєму закладі.

• Керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти надають списки органам управління освітою місцевих рад (ОУО). ОУО надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації.

• Керівники закладів профтех та фахової передвищої освіти надають списки департаментам/управлінням освіти і науки ОДА та Київської міської адміністрації.

• Департаменти/управління освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій надають списки закладів освіти департаментам охорони здоров’я цих адміністрацій.

• Керівники закладів вищої освіти направляють списки департаментам охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.

• Регіональні координатори з вакцинації повідомляють керівників закладів освіти, які подали списки, про дату і час, коли мобільна бригада приїде до закладу для щеплення колективу.

• Уточнені списки керівники мають надати до першого приїзду мобільної бригади до закладу освіти. Надалі будь-які зміни в списках узгоджуються з регіональними координаторами з вакцинації в індивідуальному порядку.

Так, що ж все-таки відбулося насправді.

Через недостатність інформації на офіційному ресурсі важко сказати.

Можливі варіації.

1. Кабмін дійсно прийняв рішення, яке міститься у коментарі. Водночас текстова редакція цього рішення ще доопрацьовується. Не дивуйтеся, у нас дійсно практикуються такі нормотворчі дива.

2. Рішення Кабміном не прийнято, а лише напрацьовуються з вивченням реакції освітньої спільноти на такі нововведення. Простіше кажучи недопуск невакцинованого вчителя це так, звана фейк (утка, маркетингові дослідження, тощо).

У будь-якому випадку, на даний час немає офіційного рішення влади, яке б забороняло вихід невакцинованого вчителя на роботу і, навіть, якщо таке рішення і з’явиться завтра, впевнений, що воно буде постійно доопрацьовуватися. Хочеться вірити, що таке рішення обов’язково врахує тих осіб, яким за тимчасовим розладом здоров’я чи на постійній основі протипоказана вакцинація. Не виключено, що нормативно-правовий акт врахує релігійні переконання педагогів, яким їх віросповідання не дозволяє вакцинацію. Обов’язково має бути врахована позиція педагогів, які не хочуть вакцинуватися і тих, які не просто не хочуть а мають непереборний панічний психологічний страх перед вакциною.

Зрештою, ніхто не відміняв дистанційне навчання. Як би мені не подобалося таке навчання, змушений констатувати, що зниження рівня щоденної захворюваності на Ковід спостерігалося саме на другий тиждень дистанційного навчання.

Автор новини: Гриб Віталій Вячеславович

  • 7342

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 7342

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст