Головна Блог ... Новини Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і...

Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф

Відключити рекламу
 - 90d9c4601632aad6cad15f0b1b559c5d.jpg

З 25 січня на дорогах Києва з'явилися поліцейські автомобілі для прихованого патрулювання. Ці "фантоми" їздять вулицями та "нишком" контролюють дотримання водіями швидкісного режиму.

Чи законно це?

Як працюють поліцейські автомобілі-фантоми

На сьогодні Патрульна поліція використовує автомобілі-фантоми тільки в Києві - це чотири кросовери Skoda Kodiaq без поліцейського забарвлення і будь-яких розпізнавальних знаків. Але якщо придивитися, в бамперах спереду і ззаду, в решітці радіатора, а також під лобовим склом можна помітити мініатюрні проблискові маячки. "Фантоми" патрулюють Київ з 25 січня. Надалі поліція не має наміру розкривати марки та моделі таких машин.

Як ми розповідали раніше, обладнання, заставлене на цих машинах прихованого патрулювання дозволяє фіксувати одночасно до 50 цілей, що рухаються як в попутному, так і в зустрічному напрямку. При цьому "фантом" необов'язково має їхати, він також може фіксувати порушення, стоячи на місці.

Згадайте новину: Автомобили "Фантом" заработали: выписано 990 админпостановления о превышении скорости

Які штрафи можуть виписати автомобілі-фантоми

В автоматичному режимі фантоми можуть фіксувати тільки перевищення швидкості. Згідно з Кодексом України Про адміністративні правопорушення, при перевищенні максимально дозволеної швидкості на 20-50 км/год штраф становить 340 грн, якщо дозволений ліміт перевищено на 50 км/год і більше, штраф становить 1700 грн.

У перші 10 днів після винесення адміністративної постанови можна сплатити штраф з 50-відсотковою "знижкою" (170 і 850 грн відповідно).

Також екіпажі "фантомів" можуть зупиняти автомобілі, фіксуючи більш серйозні правопорушення з двох камер, так що суми штрафів можуть бути більш значними. Серед таких порушень - проїзд на червоний сигнал світлофора або розворот через "суцільну".

Автор новини: КОНСТАНТИН ШИРОКУН

Джерело: РБК - Україна

 • 3390

  Переглядів

 • 2

  Коментарі

 • 3390

  Переглядів

 • 2

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Да уж Игорь...читал и горько плакал Ваш комент....

  21.02.2022 14:47

  Зміст статті не відповідає на питання в заголовку, а саме: "Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми" ?! Треба ж якесь юридичне обґрунтування таких аморальних методів нашої поліції фактично позичених у злодіїв. Це так вони реалізують девіз "служити й захищати", чи в них зараз інший: зідрати якомога більше бабла з людей. Це ще гірше ніж радянські "мусора", що підкараулювали водіїв в кущах. В Європі (куди ми ніби рухаємося) камери встановлюються на небезпечних ділянках доріг, а перед ними - щити-попередження про встановлену камеру. Таким чином підвищується безпека руху і там дійсно "захищають", а не "обдирають". А перш ніж писати пустопорожні статті, треба пам'ятати принцип: писати треба лише тоді, коли не писати - не можна, щоб була хоч якась користь від того писання.

  16.02.2022 21:33

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст