Главная Блог ... Новости Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і...

Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф

Отключить рекламу
Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми і як оскаржити штраф - 90d9c4601632aad6cad15f0b1b559c5d.jpg

З 25 січня на дорогах Києва з'явилися поліцейські автомобілі для прихованого патрулювання. Ці "фантоми" їздять вулицями та "нишком" контролюють дотримання водіями швидкісного режиму.

Чи законно це?

Як працюють поліцейські автомобілі-фантоми

На сьогодні Патрульна поліція використовує автомобілі-фантоми тільки в Києві - це чотири кросовери Skoda Kodiaq без поліцейського забарвлення і будь-яких розпізнавальних знаків. Але якщо придивитися, в бамперах спереду і ззаду, в решітці радіатора, а також під лобовим склом можна помітити мініатюрні проблискові маячки. "Фантоми" патрулюють Київ з 25 січня. Надалі поліція не має наміру розкривати марки та моделі таких машин.

Як ми розповідали раніше, обладнання, заставлене на цих машинах прихованого патрулювання дозволяє фіксувати одночасно до 50 цілей, що рухаються як в попутному, так і в зустрічному напрямку. При цьому "фантом" необов'язково має їхати, він також може фіксувати порушення, стоячи на місці.

Згадайте новину: Автомобили "Фантом" заработали: выписано 990 админпостановления о превышении скорости

Які штрафи можуть виписати автомобілі-фантоми

В автоматичному режимі фантоми можуть фіксувати тільки перевищення швидкості. Згідно з Кодексом України Про адміністративні правопорушення, при перевищенні максимально дозволеної швидкості на 20-50 км/год штраф становить 340 грн, якщо дозволений ліміт перевищено на 50 км/год і більше, штраф становить 1700 грн.

У перші 10 днів після винесення адміністративної постанови можна сплатити штраф з 50-відсотковою "знижкою" (170 і 850 грн відповідно).

Також екіпажі "фантомів" можуть зупиняти автомобілі, фіксуючи більш серйозні правопорушення з двох камер, так що суми штрафів можуть бути більш значними. Серед таких порушень - проїзд на червоний сигнал світлофора або розворот через "суцільну".

Автор новини: КОНСТАНТИН ШИРОКУН

Джерело: РБК - Україна

 • 3894

  Просмотров

 • 2

  Коментарии

 • 3894

  Просмотров

 • 2

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Да уж Игорь...читал и горько плакал Ваш комент....

  21.02.2022 14:47

  Зміст статті не відповідає на питання в заголовку, а саме: "Наскільки законні поліцейські автомобілі-фантоми" ?! Треба ж якесь юридичне обґрунтування таких аморальних методів нашої поліції фактично позичених у злодіїв. Це так вони реалізують девіз "служити й захищати", чи в них зараз інший: зідрати якомога більше бабла з людей. Це ще гірше ніж радянські "мусора", що підкараулювали водіїв в кущах. В Європі (куди ми ніби рухаємося) камери встановлюються на небезпечних ділянках доріг, а перед ними - щити-попередження про встановлену камеру. Таким чином підвищується безпека руху і там дійсно "захищають", а не "обдирають". А перш ніж писати пустопорожні статті, треба пам'ятати принцип: писати треба лише тоді, коли не писати - не можна, щоб була хоч якась користь від того писання.

  16.02.2022 21:33

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст