Головна Блог ... Новини На перевірку йдуть сотнями: як впроваджують детектори брехні в Україні На перевірку йдуть сотнями: як впроваджують детект...

На перевірку йдуть сотнями: як впроваджують детектори брехні в Україні

Відключити рекламу
На перевірку йдуть сотнями: як впроваджують детектори брехні в Україні - tn1_0_75631500_1466706928_576c2bf0b8aa5.jpg

У країні виріс попит на правду: на детекторах брехні масово перевіряють недбайливих співробітників і з'ясовують правду про подружжя

Ось уже рік, як українських чиновників і силовиків при прийомі на роботу стали масово перевіряти на детекторі брехні. Згідно із законом ця процедура не обов'язкова – кандидат сам повинен дати на неї згоду. Проте, поліграфологи повідомили "Сегодня", що в цьому році, в порівнянні з минулим, кількість звернень до них зросла на третину. За весь 2015 рік до них за цією послугою звернулися близько 10 тисяч разів, а тільки за чотири місяці 2016- го – понад 3000 разів.

Вспомните новость: Ученые нашли легкий способ определять ложь

Член Всеукраїнської асоціації поліграфологів Ігор Іщук розповів нам, що якщо раніше випадки перевірок обчислювалися одиницями, то зараз своїх співробітників на перевірку відправляють і силові відомства, і приватні компанії. Звертаються і прості громадяни. "Чим складніша ситуація в країні, тим частіше люди звертаються за допомогою до поліграфологам, – говорить експерт. – Наприклад, керівники приватних компаній втомилися терпіти збитки через нечесних співробітників. Були випадки, коли після перевірки на детекторі викривали працівників, які продавали наліво бетон, а бувало, бізнесмени приводили цілі відділи співробітників, щоб зрозуміти, хто з них отримує відкати від постачальників ". За словами Іщука, фахівці з нетерпінням чекали і одного з нардепів, який після інциденту з ударом пляшкою іншого нардепа публічно пообіцяв прийти на тестування, але так і не з'явився. "Що стосується сімейних конфліктів, то недавно був випадок, коли мати дівчинки-підлітка привела доньку на перевірку, – згадує Ігор Іщук. – Дівчинка заперечувала, що краде гроші з сейфа, але після зізналася, що кожен день брала по $ 100, вкравши в цілому близько $ 5000 ". Часто послугами поліграфа користуються для з'ясування істини в особистих питаннях. Наприклад, деякі особливо недовірливі подружні пари таким чином вирішують питання доцільності подальшого шлюбу. "Детектор брехні в таких випадках виступає інструментом правди, розвіює страхи і дозволяє людям без скелетів в шафі розвивати свою сім'ю далі", – пояснює Іщук.

Користуйтесь консультацією: Застосування поліграфа в Україні: правові підстави
Суть роботи поліграфа зводиться до того, що він за допомогою пластинок і датчиків фіксує зміни, які відбуваються в організмі людини, коли та відповідає на питання. "Відбувається фіксація дихання, потовиділення і серцевої активності. Коли людина говорить неправду, то вона зазвичай затримує дихання при видиху, збільшується потовиділення і прискорюється серцебиття ", – розповіли нам поліграфологи. "Звичайно, не можна говорити, що помилки виключені. Похибки бувають в практиці навіть дуже професійних фахівців. Але якщо поліграфолог дотримується методики, то похибки – поодинокі ", – кажуть фахівці.

Те, що перевірки на детекторі брехні вже далеко не рідкість, нам підтвердили і в Міноборони, і в МВС. Наприклад, тест на детекторі – зараз один з критеріїв проходження до нового спецназу КОРД (МВС) і на керівні посади в Міноборони. Неофіційно поліграф застосовувався і раніше. "У минулі роки, коли йшов відбір кандидатів на посади начальників обласних УБОЗ, претендентів тестували на такому детекторі. Серед кандидатів були такі, хто чесно не відповів ні на одне питання, що стосується хабарів ", – розповіли нам в МВС. Були і відсіяні претенденти на керівні посади в Міністерство оборони. Втім, про кількість тих, хто не пройшли детектор нам тут відповісти не змогли.

Читайте статью: Детектор лжи: модная игрушка или реальный способ отличить правду от лжи

Вже зараз є унікальний реєстр людей цієї рідкісної професії, де кожен може сам вибрати собі професійного поліграфолога. Зараз представники асоціації, яка є найбільшим в країні об'єднанням фахівців такого профілю, розробила перший український поліграф. Його перевага – в тому, що ремонт і обслуговування буде набагато дешевше, ніж іноземних, а за якістю тестів він не поступається аналогам. Крім того, в найближчі місяці асоціація оприлюднить список так званих чорних поліграфологів. За словами Іщука, є всі підстави вважати, що люди, імена яких будуть опубліковані, – лише дилетанти, які називають себе поліграфологами. Фірми, які зараз надають послуги перевірок на поліграфі, за тестування однієї людини беруть від 1600 до 18 000 грн. Розцінки встановлюють залежно від кількості, складності питань і резонансність тієї чи іншої кримінальної справи. Правда, варто уточнити, що для українських судів поліграфічна експертиза поки не є повноцінним доказом.

Джерело: Сегодня

  • 1867

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 1867

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Проверить всю страну надо!)))) И тех кто ходил на выборы!)))

    25.06.2016 13:01

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати