Головна Блог ... Новини Міністр Малюська: Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів РФ Міністр Малюська: Україна має чотири можливі напря...

Міністр Малюська: Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів РФ

Відключити рекламу
Міністр Малюська: Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів РФ - 4d80df89f1c4d4fafffe10a11037c655.jpg

Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній, - повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська під час всеукраїнського телемарафону.

Вспомните новость: «В офшорах до $1 триллиона капитала РФ». 37 российских олигархов встретились с Путиным в день вторжения в Украину

1. Конфіскація такого майна за рішенням суду, як це відбулося з активами Медведчука. Було накладено арешт на майно в межах кримінального провадження судом. Майно, вказане в переліку ухвали суду, було передано в управління АРМА, і потім АРМА, у зв’язку зі специфічним статусом активів, передало активи в управління державній компанії за спрощеною процедурою через розпорядження Кабінету Міністрів. Управителем стане одна з компаній Нафтогазу.

2. Новий закон про конфіскацію російських активів, який вже надісланий на підпис президентові. Відповідно до нього, рішення про конфіскацію прийматиме ВАКС на підставі кілька десятків критеріїв, за якими будуть визначатися особи, які потраплять під санкції, в тому числі санкції у вигляді стягнення майна у дохід держави. При цьому перехід майна у власність держави відбуватиметься досить швидко - протягом місяця після зібрання документів, які підтверджують російську власність та зв’язок і підтримку держави-агресора.

3. Закон, який вже діє - про націоналізацію майна російської держави. Мова йде про Сбербанк і його активи та про Промінвестбанк.

4. Найпростіший спосіб - конфіскація майна у зв’язку з воєнним станом. Але цей шлях є небажаним. Така конфіскація не потребує ніякої аргументації, але тоді виникає обов’язок компенсувати вартість. Тому поки що він не використовується.

Реальні кроки щодо конфіскації російських активів в Україні стануть гарним прикладом для міжнародної спільноти зробити теж саме. Тим паче, що Україна вже запропонувала юридичний механізм для такої реалізації. Якщо цей механізм буде імплементовано західними партнерами найближчим часом, то Україна зможе розраховувати на отримання грошей центробанку рф вже у кінці цього року.

Джерело: Урядовий портал

Згадайте новину: Закон про конфіскацію майна росіян і білорусів ухвалено: як це буде працювати (№7194)

 • 1514

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1514

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст