23.07.2015    Переглядів:  364
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Майно держави планують приватизувати через "голландські аукціони"

Майно держави планують приватизувати через "голландські аукціони"  - mayno_dergavi_planuyut_privatizuvati_cherez_gollandski_auktsioni_55b0fb8052b7a.gif

Фонд державного майна України планує до кінця літа поточного року розпочати продаж об'єктів малої приватизації за принципом "голландських аукціонів", а у вересні-2015 запустити онлайн-майданчик таких аукціонів із можливістю участі у них фізичних осіб.

Такі плани оприлюднив голова ФДМ Ігор Білоус під час круглого столу" Реформування оцінки майна і оціночної діяльності. Обговорення проекту закону України ««Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності в Україні»" в Києві в четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згадайте новину: Голову ДФС Ігора Білоуса та двох його заступників відсторонено від виконання обов'язків 

"Я думаю, що до кінця літа ви спостерігатиме абсолютно новаторський запуск – це продаж об'єктів за методом голландського аукціону", – сказав він, звертаючись до представників оцінювачів.

Ігор Білоус зазначив, що за допомогою "голландських аукціонів" ФДМ розраховує продати об'єкти, які не вдалося продати раніше.

Планований до впровадження в Україні принцип голландських аукціонів продажу держмайна передбачає, зокрема, гарантійний внесок на рівні 10% і попередній відбір учасників для уникнення участі у таких аукціонах непрозорих і сумнівних покупців, уточнив Білоус.

"Дуже сподіваюся, що вже у вересні ми запустимо он-лайн платформу. Все буде відбуватися доступно, фактично кожному. Ми хочемо допустити до аукціонів фізичних осіб", – сказав Білоус, відзначивши високий на сьогодні інтерес закордонних інвесторів до українських об'єктів малої приватизації.

Згадайте новину: Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус подав у відставку і КМ України її прийняв 

Крім того, за його словами, для забезпечення необхідного фінансування ФДМ розраховує, за прикладом Грузії та Азербайджану, запровадити можливість надання послуг на комерційній основі, що надасть можливість, зокрема, підвищити рівень оплати праці працівникам,

"Зрештою, я намагатимуся вирвати якийсь відсоток від продажу, приватизації та оренди, що залишатиметься Фонду" – зазначив Білоус.

За його словами, пріоритетними для приватизації в 2015 році є такі об'єкти з держчасткою як Одеський припортовий завод (ОПЗ), а також три-шість теплових електроцентралей (ТЕЦ), зокрема, Одеська ТЕЦ, Миколаївська ТЕЦ і Херсонська ТЕЦ.

Крім того, серед пріоритетних контрольні держпакети шести обленерго таких міст, як Запоріжжя, Харків, Черкаси, Миколаїв, Хмельницький та Тернопіль, додав він.

"Якщо пощастить у цьому році, то і "Центренерго", там є деякі нюанси та проблеми, – якщо не пощастить, значить будемо готуватися краще, щоб продавати його вже в наступному році", – зазначив  Білоус.

Також, окрім зазначених пріоритетних до приватизації ФДМУ об'єктів, у 2015 році, швидше за все, будуть виставлені на продаж держчастки і пакети акцій таких підприємств, як "Сумихімпром", Запорізький титаномагнієвий комбінат" (ЗТМК), київський "Президент-Готель" тощо, додав він.

"Усе разом - близько 40 об'єктів - планується вивести на ринок, і якщо ми впораємося з нашою програмою продажу за "голландським аукціоном", компаній буде в рази більше, оскільки ми запустимо це в онлайні" – резюмував Білоус.

Як повідомлялося, раніше ФДМ, зокрема наказом №857 від 15 червня 2015 року, затвердив перелік з 30 об'єктів групи "Е", частки держави у статутному капіталі яких підлягають приватизації за участю Фонду та його регіональних відділень у 2015 році.

Джерело: Юридична газета

Згадайте новину: Земельні аукціони у Києві

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: