Головна Блог ... Новини Марушевська: ДФС "кришує" горіхову мафію

Марушевська: ДФС "кришує" горіхову мафію

Відключити рекламу
 - tn1_0_66953600_1480092954_58386d1aa37ee.jpg

Зараз з політичних мотивів почався процес дискредитації того, що було зроблено на Одеській митниці. Наша робота стала кісткою в горлі для багатьох високопосадовців, тому така активність зрозуміла. Натомість сумно, коли в цьому беруть участь начебто поважні медіа.

Цитатf: "Нелегальний експорт лісу — весь через Одесу. Експорт горіхів – більше половини загальноукраїнського (повернення валютної виручки — менше 10%). Контрабанда цигарок з Грузії в Європу (нещодавня справа на 100 млн. гривень). Нелегальні поставки зброї в Європу".

Цікаво, що журналісти та експерти знають про нелегальні поставки зброї через Одесу до Європи, але жодного такого факту не було зафіксовано з боку європейських митниць. Така заява, це не просто привід для громадського занепокоєння, а причина для міжнародного скандалу. Тому таким “експертам” варто передати інформацію, якою вони володіють у міжнародні правоохоронні органи. Або ж це просто свідома брехня.

Интервью: Марушевская: Система сконструирована так, чтобы таможенники оставались на грани выживания и были вынуждены красть

Щодо лісу. Саме Одеською митницею спільно з правоохоронцями виявлена і зупинена зухвала схема незаконного експорту лісу. Тільки у вересні це близько 1200 тонн лісу.

Щодо повернення валютної виручки від експорту та повноти оподаткування — питання не до Одеської, ні до будь-якої з інших митниць — це питання до керівництва ДФС, яке “кришує” схеми горіхової мафії. Там якраз і сидять відповідальні за цей корупційний потік.

Контрабанду цигарок Одеська митниця виявляла неодноразово. Тут цікавіше інше, вилученням контрабандних цигарок у невідомому напрямку вже декілька років з одними й тими самими слідчими і судами займається Служба безпеки. Прошу незалежних журналістів-розслідувачів звернути увагу на “цигаркові схеми”, аби дізнатися, де ті контейнери і цигарки на 100 млн гривень, які були вилучені.

Вспомните новость: Марушевскую уведомили о неполном служебном соответствии

Щодо планів, то Одеська митниця впродовж року не гналася за виконанням радянського типу планів. У нас, на щастя, не планова економіка, але натомість завдяки азаровим і насіровим — у нас недоекономіка. Замість того, аби сприяти бізнесу та збільшувати надходження через детінізацію і зростання економіки, вони невтомно повторюють мантру про плани митниці. Митниця — не виробництво, а витрушувати з бізнесу більше, ніж він здатний заплатити і вижити, щонайменше безглуздо. Насіров забезпечує перевиконання планів не за рахунок оздоровлення економіки, а за рахунок додаткового тиску на білий бізнес, бо сірі схеми лишаються і гроші від них прямують в кишені, а не до бюджету. Україна один з лідерів в світі за відсотком надходжень від митниці в бюджет (разом із Зімбабве), що виключно свідчить про фіскальну систему, яка просто не працює.

Щодо наших досягнень, нам дійсно вдалося зменшити тривалість оформлення до однієї години для компаній, які підпадають під критерії доручень, і в десять разів зменшити кількість “наїздів” правоохоронних органів на бізнес.

На жаль, більшість тез у статті є свідомим або несвідомим перекрученням. Можливо, журналістам надали такі цифри в ДФС, а їм не вистачило компетентності прослідкувати тенденційність даних. А експерти Насірова — це, схоже, експерти з потоків, а не з митних реформ.

Вспомните новость: Марушевская объяснила свою отставку: власть избрала коррупцию

Але найдивніше в цій ситуації виглядає те, що аналізуючи нашу діяльність на загальному тлі, автори не поставили ключові питання: які реальні реформи в митній сфері зроблені на центральному рівні? Які результати боротьби з корупцією? Чому не підвищені зарплати? Зрештою, чому не запитали у компаній, як їм працюється з керівництвом ДФС? Яку данину вони платять Насірову?

Все ж маю надію, що ця стаття не є замовною, і журналістка просто не фахова і не допрацювала, а інші сайти лише передрукували заради гучного заголовку. Впродовж року, керівництво митниці відкрито коментувало будь-які питання, тому цілком спокійно можна було б уточнити інформацію.

Джерело: Facebook

 • 1336

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1336

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст