2
0
1886
Генеральна прокуратура та Національне антикорупційне бюро направили до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) дисциплінарні скарги про вчинення керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким дисциплінарних проступків.
Документ був підписаний генпрокурором Юрієм Луценком та директором НАБУ Артемом Ситником, стверджують в ГПУ. Як повідомив Луценко, в своєму поданні він просить КДКП розглянути питання про зняття Холодницького з посади заступника генпрокурора - керівника САП.
Речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко пояснив, що таке рішення було прийнято у рамках кримінального провадження, яке розслідується НАБУ спільно з ГПУ, за здобутими в ході слідства фактами. Луценко називає ці факти "належно розсекреченими".
Згадайте новину: Не маю ілюзій, що влада облишила спроби нас знищити — Інтерв’ю з директором НАБУ Артемом Ситником
За словами Лисенка, прокурора може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження, згідно з частиною 1 статті 43 Закону України «Про прокуратуру», з таких підстав:
Раніше деякі ЗМІ з посиланням на джерела повідомили про начебто намір Назара Холодницького піти у відставку найближчим часом. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі Радіо Свобода заявили, що Назар Холодницький виконує свої обов’язки у «звичайному режимі».
Водночас повідомлення ЗМІ про нібито виявлення в кабінеті Холодницького пристроїв для прослуховування у САП раніше не коментували. Деякі ЗМІ написали, що НАБУ і Генпрокуратура нібито кілька тижнів прослуховували кабінет Холодницького. Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник на це заявив, що коментувати публікації в деяких ЗМІ є недоречним.
Зокрема, глава Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів про кримінальні провадження, негативні процеси навколо яких послугували підставою для початку розслідування стосовно керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького в інтерв'ю ZN.UA.
Читайте статтю: Антикорупційне «провалля»: чи виправдовує НАБУ своє існування?
"Нам періодично приходила інформація про деякі дивні і незрозумілі дії керівника САП і окремих прокурорів... У детективів були припущення, що розслідування свідомо гальмувалися. Але у НАБУ не було доказів і не було фактичної можливості зібрати їх законно без належного прокурорського нагляду... Не так давно ми отримали по одній зі справ абсолютно конкретну інформацію, яка підтвердила наші найгірші підозри...", - заявив Ситник.
За його словами, мова йде про справу щодо розкрадання коштів чиновниками мерії Одеси.
Крім того, керівника САП запідозрили у підбурюванні свідка та тиску і в інших справах.
Зокрема, у справі за заявою в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун за фактом пропозиції їй неправомірної вигоди; справі, що стосується фірми Золотий мандарин, яку пов'язують з народним депутатом Логвинським; розслідуваннях, пов'язаних з е-деклараціями вищих посадових осіб; розслідуваннях, пов'язаних з бізнес-інтересами власника одного великого агрохолдингу.
"Складно уявити, що б ми могли почути, якби записи велися не чотири тижні, а чотири місяці...", - заявив Ситник.
Згадайте новину: Коли в Україні запрацює Антикорупційний суд?
Нагадаємо, 20 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердила, що в робочому кабінеті керівника САП Назара Холодницького знайшли приховану техніку для прослуховування.
Після цього стало відомо, що прослуховування вели Національне антикорупційне бюро України і Генеральна прокуратура.
Джерело: Радіо Свобода
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
913
Коментарі:
0
Переглядів:
640
Коментарі:
0
Переглядів:
707
Коментарі:
0
Переглядів:
695
Коментарі:
1
Переглядів:
573
Коментарі:
0
Переглядів:
462
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.