Автор не вказаний
0
0
2750
Трагічний досвід України у кримському питанні дає можливість краще зрозуміти всю негативність сепаратних тенденцій у Європі в цьому випадку в Іспанії.
Питання відділення Каталонії від Королівства Іспанії не нове і має глибоку історію, проте сьогодні цей процес став найбільш загрозливим для діючого уряду Іспанії, адже використати силу, як це завжди відбувалось у Середньовіччі для демократичної європейської країни є неприпустимим.
18 червня 2006 року на всенародному референдумі у Каталонії було ухвалено Статут Автономної області Каталонія, відповідно до положень якого Каталонія «є національною реальністю у складі іспанської держави», а каталонці – «окремою нацією». Статут передбачає широкі повноваження уряду Каталонії в усіх базових сферах та запроваджує принцип договірних зобов’язань у відносинах з урядом Іспанії. 24 січня 2013 року парламент Каталонії (Національна асамблея) прийняв декларацію про суверенітет. Планується, що парламент автономії незабаром прийме «Закон про опитування (референдуми), який буде регламентувати проведення референдумів з будь-яких питань на території Каталонії незалежно від позиції державної влади Іспанії з цього приводу.
З іншого боку Конституція Іспанії не передбачає проведень референдумів на території Каталонії, які б суперечили територіальній цілісності Королівства Іспанії без погоджень Мадриду.
Так чи інакше референдум про незалежность Каталонії діючим урядом Каталонії заплановано провести 9 листопада 2014 року. Парламент Каталонії також вже визначив орієнтовну дату проголошення незалежності від Іспанії – 24 квітня 2015 року, при цьому каталонці наполягають на цій даті незалежно від того, чи відбудеться референдум 9 листопада 2014 року або ні.
Проведення референдуму вже заборонено рішенням Генеральних кортесів від 13 квітня 2014 року. Керівники уряду Іспанії називають референдум «нелегітимною всенародною консультацією», яка суперечить Конституції Іспанії, а її результати в будь-якому випадку будуть анульовані Конституційним Судом Іспанії.
На щастя між керівниками уряду Іспанії та керівниками уряду Каталонії поки що відбувається діалог, направлений в першу чергу на цивілізоване вирішення конфлікту. Ініціатори проведення референдуму про незалежність автономії не впевнені у перемозі на референдумі 9 листопада, тому можливо у політичному плані шукають підстави для перенесення дати референдуму. Проте каталонці наполягають на нормативному врегулюванні процедури проведення референдумів у Каталонії взагалі.
За оцінками соціологічних досліджень у Каталонії виступають за незалежність 55, 6 % проживаючих мешканців, переважна більшість серед яких вважає, що після відокремлення від Іспанії рівень їх життя у складі підвищиться. (22% мешканців серед опитаних вважать, що знизиться). При такій соціології у демократичній країні все може змінитися за тиждень.
Слід додати, що населення Каталонії складає 7, 5 млн. чоловік, площа 32 111 кв. км., столиця – Барселона, тому Королівству Іспанія є що втрачати.
Згадайте новину: Хуан Карлос де Бурбон король Испании продолжил парад отречений монархов от престолов в Европе в XXI веке.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
215
Коментарі:
0
Переглядів:
212
Коментарі:
0
Переглядів:
308
Коментарі:
0
Переглядів:
291
Коментарі:
0
Переглядів:
254
Коментарі:
0
Переглядів:
318
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.