Головна Блог ... Новини Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ексзаступник голови Нацбанку Олександра Савченко Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ...

Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ексзаступник голови Нацбанку Олександра Савченко

Відключити рекламу
Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ексзаступник голови Нацбанку Олександра Савченко - 335d2a866795dd61f9b701c152f1c202.jpg

Окупанти знищують українську інфраструктуру на 1 млрд доларів і стільки ж недоотримує ВВП держава.

Про це розповів ексзаступник голови Нацбанку Олександр Савченко в ефірі каналу «Еспресо».

«Треба усвідомлювати, я порахував — і в мене вийшла страшна цифра. Кожен день війни Україні коштує приблизно $2 млрд. Десь на $1 млрд рашисти знищують нашу інфраструктуру, десь на $1 млрд ми недоотримаємо ВВП. Наш ВВП, на жаль, впаде більше ніж на 35%. До війни він був 200 млрд доларів і буде добре, якщо він буде більше 100 млрд доларів. Ще є непрямі збитки — це вивіз людей. Росіяни крадуть наших людей і вивозять їх в Сибір. Я робив розрахунки, кожна людина, яка вивезена з України завдає збитків Україні приблизно 150 тис доларів. А вони вже півмільйона вивезли», — підкреслив Савченко.

Згадайте новину: Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 45%

Що з курсом валют

Також економіст додав, що в останні місяці Мінфін України та Нацбанк працюють все більш професійно.

«В останні місяці й Мінфін України й Нацбанк працюють все більш професійно, тому немає права втручатись в їх діяльність, особливо в умовах війни. В цілому політика правильна. Так, можна потрошку девальвувати гривню на пів відсотка — це не страшно. Тобто, прирівняти курс чорного ринку та офіційний, але водночас продовжити регулювання курсу. Тому, що ринку у нас зараз немає, і віддавати на відкуп курс ринковим силам — це небезпечно», — підсумував Савченко.

Подальше продовження війни в Україні вплине на вітчизняний валютний ринок, експерти розглядають два можливі сценарії: девальвація гривні, або навпаки, ревальвацію.

Про це пише «Телеграф».

За словами економічного експерта Данила Моніна, вже влітку долар може коштувати 35 гривень.

«Бізнес тим чи іншим способом формуватиме попит на валюту. Експорт сильно обмежений і підприємства продовжують руйнуватися. Тому товари будуть все більше і більше імпортними, тим більше що внутрішнє виробництво зараз перебуває під фізичною небезпекою в вигляді ракетних ударів», — каже він.

Водночас він уточнює, що зміцнити курс гривні можуть перекази «заробітчан» та продаж українцями своїх доларових «заначок на чорний день».

Згадайте новину: Для швидкого відновлення Україні потрібні $70 мільярдів інвестицій на рік - Мінекономіки

Своєю чергою фінансовий експерт Борис Кушнірук зазначає, що бізнес справді зацікавлений у девальвації гривні, що допоможе зробити український експорт більш конкурентоспроможним на світовому ринку. Втім, прогноз на літо в Кушнірука інший.

«Валютних резервів у НБУ для підтримки нинішнього коридору готівкового обміну — не більше 10% до офіційного курсу долара (32,5 грн. — Ред.), цілком достатньо. Додайте до цього фактор фінансової допомоги для України від країн Заходу, яку будуть обмінювати на гривню для фінансування бюджету. Все більше біженців повертатимуться назад і мінятимуть в Україні валюту. Тому я не виключаю, що до літа курс гривні до долара в обмінниках навіть зміцниться», — вважає експерт.

 • 1502

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1502

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст