Главная Блог ... Новости Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ексзаступник голови Нацбанку Олександра Савченко Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ...

Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ексзаступник голови Нацбанку Олександра Савченко

Отключить рекламу
Кожен день війни Україні коштує $2 млрд ? - думка ексзаступник голови Нацбанку Олександра Савченко - 335d2a866795dd61f9b701c152f1c202.jpg

Окупанти знищують українську інфраструктуру на 1 млрд доларів і стільки ж недоотримує ВВП держава.

Про це розповів ексзаступник голови Нацбанку Олександр Савченко в ефірі каналу «Еспресо».

«Треба усвідомлювати, я порахував — і в мене вийшла страшна цифра. Кожен день війни Україні коштує приблизно $2 млрд. Десь на $1 млрд рашисти знищують нашу інфраструктуру, десь на $1 млрд ми недоотримаємо ВВП. Наш ВВП, на жаль, впаде більше ніж на 35%. До війни він був 200 млрд доларів і буде добре, якщо він буде більше 100 млрд доларів. Ще є непрямі збитки — це вивіз людей. Росіяни крадуть наших людей і вивозять їх в Сибір. Я робив розрахунки, кожна людина, яка вивезена з України завдає збитків Україні приблизно 150 тис доларів. А вони вже півмільйона вивезли», — підкреслив Савченко.

Згадайте новину: Світовий банк прогнозує падіння ВВП України на 45%

Що з курсом валют

Також економіст додав, що в останні місяці Мінфін України та Нацбанк працюють все більш професійно.

«В останні місяці й Мінфін України й Нацбанк працюють все більш професійно, тому немає права втручатись в їх діяльність, особливо в умовах війни. В цілому політика правильна. Так, можна потрошку девальвувати гривню на пів відсотка — це не страшно. Тобто, прирівняти курс чорного ринку та офіційний, але водночас продовжити регулювання курсу. Тому, що ринку у нас зараз немає, і віддавати на відкуп курс ринковим силам — це небезпечно», — підсумував Савченко.

Подальше продовження війни в Україні вплине на вітчизняний валютний ринок, експерти розглядають два можливі сценарії: девальвація гривні, або навпаки, ревальвацію.

Про це пише «Телеграф».

За словами економічного експерта Данила Моніна, вже влітку долар може коштувати 35 гривень.

«Бізнес тим чи іншим способом формуватиме попит на валюту. Експорт сильно обмежений і підприємства продовжують руйнуватися. Тому товари будуть все більше і більше імпортними, тим більше що внутрішнє виробництво зараз перебуває під фізичною небезпекою в вигляді ракетних ударів», — каже він.

Водночас він уточнює, що зміцнити курс гривні можуть перекази «заробітчан» та продаж українцями своїх доларових «заначок на чорний день».

Згадайте новину: Для швидкого відновлення Україні потрібні $70 мільярдів інвестицій на рік - Мінекономіки

Своєю чергою фінансовий експерт Борис Кушнірук зазначає, що бізнес справді зацікавлений у девальвації гривні, що допоможе зробити український експорт більш конкурентоспроможним на світовому ринку. Втім, прогноз на літо в Кушнірука інший.

«Валютних резервів у НБУ для підтримки нинішнього коридору готівкового обміну — не більше 10% до офіційного курсу долара (32,5 грн. — Ред.), цілком достатньо. Додайте до цього фактор фінансової допомоги для України від країн Заходу, яку будуть обмінювати на гривню для фінансування бюджету. Все більше біженців повертатимуться назад і мінятимуть в Україні валюту. Тому я не виключаю, що до літа курс гривні до долара в обмінниках навіть зміцниться», — вважає експерт.

  • 1628

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1628

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст