Головна Блог ... Консультації від юристів Ідентифікація пенсіонерів-ВПО: продовження термінів та механізм відеореєстрації Ідентифікація пенсіонерів-ВПО: продовження терміні...

Ідентифікація пенсіонерів-ВПО: продовження термінів та механізм відеореєстрації

Відключити рекламу
 - d953de8a1ebbddbade4858e4e7c3b669.jpg

27 грудня 2023 року Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 1384, відповідно до якої термін проходження фізичної ідентифікації для пенсіонерів, які стали ВПО, продовжено до 31 березня 2024 року.

Нагадаю, що всі одержувачі пенсій та соціальних виплат мають проходити фізичну ідентифікацію. Така норма діє в Україні ще з 2004 року. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи отримує виплати від держави саме той, кому вони були призначені. Багатьох слово «ідентифікація» лякає, але це просто підтвердження особи, яке відбувається онлайн чи офлайн. Якщо людина надає свій паспорт чи банківську картку, яка одночасно є електронним пенсійним посвідченням, — це фізична ідентифікація офлайн. Але такий механізм не завжди доступний.

З 2014 року ВПО повинні періодично проходити фізичну ідентифікацію, щоб і далі отримувати пенсії та інші соціальні виплати. Але для тих, хто залишився на тимчасово окупованих територіях або виїхав за кордон, це було неможливо. За даними Мінсоцполітики лише до початку повномасштабного вторгнення внутрішньо переміщеними особами стали понад 580 тисяч пенсіонерів.

Тому Уряд розширив набір інструментів, за допомогою яких людина може підтвердити свою особистість та право на отримання пенсії.

  • Способи проведення фізичної ідентифікації:

Особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).

Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»). Його можна створити за допомогою мобільного застосунку Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України. Цей Порядок затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 20.11.2023 № 49-2.

У закордонній дипломатичній установі України (якщо пенсіонер перебуває за кордоном) отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою. Цей документ потрібно надіслати до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал документа можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді через вебпортал електронних послуг ПФУ з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Шляхом інформаційного обміну — Пенсійний фонд України може отримати дані про зміну місця проживання ВПО протягом останніх шести місяців у ДП «ІОЦ Мінсоцполітики».

  • Хто може пройти ідентифікацію за допомогою відео?

1. Пенсіонери, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих рф територіях України, включених до переліку, затвердженого Мінреінтеграції, щодо яких не визначено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації, і виплату пенсій яким було припинено в період з 1 серпня 2022 року — для відновлення виплати (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 року № 162);

2. Пенсіонери, які стали на облік внутрішньо переміщених осіб до 24.02.2022 та одержують пенсію через відділення АТ «Ощадбанк» — для проходження ідентифікації (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637).

  • Як записатися на відеоідентифікацію в ПФУ?

Подати заяву щодо проведення відеоідентифікації можна через портал Пенсійного фонду України. Для цього не потрібно мати кваліфікований електронний підпис або реєструватися в кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

У заяві необхідно вказати особисті дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу електронної пошти та номер телефону (для отримання зворотного контакту від фахівців Пенсійного фонду); обрати зі списку спосіб проведення відеоідентифікації через один із запропонованих застосунків; в разі потреби вказати вид послуги, яку потрібно забезпечити під час відеоідентифікації (переклад жестовою мовою, фізичний супровід персонального асистента або помічника тощо).

Подати заяву можна також зателефонувавши на один із номерів контакт-центру ПФУ:

0800 503 753

044 281-08-70

044 281-08-71.

З понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00 або у суботу з 8:00 до 14:00.

Після подання заяви на проходження відеоідентифікації з отримувачем зв’яжеться уповноважений працівник ПФУ для узгодження часу та способу проведення відеоідентифікації.

  • Як проводиться відеоідентифікація в ПФУ?

Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше ніж за 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).

Для відеоконференцзв’язку можуть бути використані:

  • Google Meet;

  • Signal;

  • Skype;

  • Telegram;

  • Viber;

  • WhatsApp;

  • Zоом.

Для спрощення фізичної ідентифікації пенсіонер може прикріпити до заявки електронні копії своїх документів (розмір файлом має бути меншим за 1 Мб):

  • паспорт;

  • ІПН;

  • трудову книжку;

  • свідоцтво про народження.

Процедура відеоідентифікації займатиме близько 20 хвилин.

Під час відеодзвінка працівник ПФУ попросить пенсіонера показати паспорт чи інше посвідчення особи та поставить низку запитань. Тому потрібно тримати під рукою всі свої документи. Відеозображення повинно давати змогу однозначно розпізнати людину та деталі документа, що її посвідчує.

Пенсіонер повинен буде назвати своє повне ім’я та персональні дані: дату народження, номер паспорта тощо. Якщо у представника Пенсійного фонду виникнуть сумніви щодо людини, яка проходить ідентифікацію, він може поставити додаткові запитання:

Про ухвалене рішення вас повідомлять через два тижні після відеодзвінка.

У разі, якщо воно буде негативним, ПФУ роз’яснює причини, порядок та строки повторного звернення для проведення відеоідентифікації, а також порядок оскарження такого рішення.

Звертаю увагу, що у разі непроходження ідентифікації та у разі відсутності видаткових операцій за рахунками протягом шести місяців поспіль, нарахування пенсії продовжується, але з 1 січня 2024 року нарахована сума пенсії не перераховується на рахунки її одержувачів. Після проходження ідентифікації уся сума пенсії перераховуватиметься на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилося фінансування виплати. Також «Ощадбанк» тепер не буде блокувати рахунок пенсіонера і гроші на рахунку будуть доступними.

Якщо ви ВПО та маєте запитання з цієї або інших тем, можете поставити їх, заповнивши цю форму для безоплатної юридичної консультації.

Автор консультації: Оксана Савицька, юристка програми «Єднання заради дії»

Цей матеріал став можливим в межах програми «Єднання заради дії», що впроваджується міжнародною організацією IREX в Україні разом з українським благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.

  • 1932

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1932

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст