6
1
42385
Нам з дитинства впроваджували думку, що собака буває кусючою тільки від життя собачого.
Однак в реальності все не так просто. Останнім часом на вулицях населених пунктів збільшується число бездомних собак. Багато громадян заводять собак бійцівських порід, не замислюючись про те, що кавказькій вівчарці, ротвейлеру або піт-бультер'єру не зовсім комфортно жити в спальному районі в квартирі з господарями. Не всі власники собак займаються виховання і дресируванням собак. Найчастіше вигул бійцівських собак довіряють підліткам 12-14 років. Багато хто забуває про повідки і намордники. В результаті змучена, озлоблена собака виходить з-під контролю і нападає на людей.
Зміст:
Юридичний інтернет-ресурс "Протокол" розповість Вам, як захистити свої права в разі нападу на Вас собаки і отримати компенсацію матеріальної та моральної шкоди. Також, нагадуємо, що знайти кваліфікованого юриста, який допоможе Вам відстояти свої права Ви зможете, використовуючи спеціальний сервіс даного ресурсу Тендер на юридичну послугу.
Для початку розберемося чи існує закон про утримання собак, який регламентує правила вигулу собак, відповідальність власників собак, правила поводження з тваринами.
Основним нормативним актом, що регулює правила поводження з тваринами, є Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Згідно, цього закону собака є домашньою твариною. Домашні тварини, які втратили нагляд зі сторони людини, вважаються безпритульними.
Згідно ст. 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» особа, яка утримує домашню тварину, зобов'язана:
Слід зазначити, що утримання тварин у квартирах, де проживає кілька сімей, дозволяється тільки за письмовою згодою всіх мешканців квартири.
На підставі чинного законодавства органи місцевого самоврядування встановлюють Правила утримання домашніх тварин, що діють в конкретних населених пунктах, які також необхідно виконувати. Правила утримання домашніх тварин, розроблені органами місцевого самоврядування, можуть встановлювати додаткові умови і вимоги щодо утримання тварин.
Багатьох хвилюють правила вигулу собак у громадських місцях.
Згідно чинного законодавства особи, які утримують домашніх тварин, мають право з'являтися з ними поза місцями їх постійного утримання, супроводжуючи їх, тобто вигулювати.
Супроводжувати собаку може особа, яка досягла 14-річного віку.
Особа, яка супроводжує собаку, зобов'язана забезпечити:
Питання, які собаки повинні бути в наморднику регулюється Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Без повідків і намордників можливе утримання собак під час оперативного використання правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках.
На жаль, чинне законодавство чітко не передбачає особливі правила вигулу бійцівських собак, крім перерахованих вище. Особливі правила вигулу бійцівських собак можуть бути встановлені місцевими Правилами утримання тварин. Крім того, Постановою КМУ № 944 від 09 липня 2002 року, затверджені правила обов'язкового страхування відповідальності власників собак за шкоду, яка може бути завдана собаками, третім особам. Перелік порід собак, власникам яких необхідно укладати договори, зазначений в додатку до даних правил. До цього переліку входять бійцівські і службові породи собак. Однак суми страхового відшкодування навряд чи можуть покрити збитки, якщо вас покусала собака. Передбачені наступні суми страхового відшкодування від шкоди, завданої собакою:
Таким чином, правила вигулу бійцівських собак недостатньо врегульовані і захищають громадян.
Якщо Вас вкусила собака домашня, яку вигулює людина, алгоритм дій наступний:
Читайте статтю: Відшкодування шкоди за пошкодження авто внаслідок стихії: питання практики
У разі, якщо дитину вкусила собака порядок дій аналогічний.
У разі, якщо вкусила бездомна собака, алгоритм дій наступний
Давайте розберемося, як карає власників собак за неправильний вигул собак закон, а також розберемося з питанням відповідальності за порушення інших правил утримання собак і шкоду заподіяну здоров'ю та майну громадян собакою.
Згідно ст. 154 КпАП України за порушення правил утримання тварин для громадян передбачений штраф в розмірі від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів (в 2019 році від 51 грн. до 85 грн.). При повторному порушенні правил утримання тварин передбачений штраф з 51 грн. до 85 грн. і конфіскація собаки.
До адміністративної відповідальності за ст. 154 КпАП України можуть залучити за вигул собаки без ошийника і намордника, залишення собаки без нагляду, вигул собаки в стані алкогольного сп'яніння, напад собаки на людину, якщо людині не нанесені рани, чи немає пошкоджень одягу.
Якщо напад собаки завдав шкоди, яка несе небезпеку для здоров'я, рана від укусів носить рваний характер, рани нанесені собакою привели до летального результату, можливе залучення власника собаки до кримінальної відповідальності.
Згідно ст. 128 КК України нанесення середніх або тяжких тілесних ушкоджень людині карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двісті сорока годин, виправними роботами на строк до двох років, або обмеження свобод на термін до двох років.
Ступінь тілесних ушкоджень визначає лікар, точніше судово-медичною експертизою.
У разі смерті потерпілого від собаки для власника тварини настає кримінальна відповідальність, передбачена ст. 119 КК України «Вбивство через необережність». По цій статті власнику собаки загрожує обмеження або позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.
Також, на підставі ст. 12 ЗУ Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», підлягає компенсації в повному обсязі власником собаки і матеріальна шкода:
У разі відмови власника відшкодувати збиток в добровільному порядку необхідно звертатися з позовом до суду.
Збиток, заподіяний бездомними тваринами, повинен відшкодовуватися органами місцевого самоврядування населеного пункту, в якому було заподіяно шкоду.
Автор консультації: Зубенко Володимир Миколайович
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
207
Коментарі:
0
Переглядів:
607
Коментарі:
0
Переглядів:
889
Коментарі:
0
Переглядів:
375
Коментарі:
0
Переглядів:
1149
Коментарі:
1
Переглядів:
42385
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Дуже корисна стаття, незважаючи на те, що вона із найближчого майбутнього (дата створення - 16.07.2020 року).