Головна Блог ... Новини А взагалі чи розповсюджується дія права Гааги та права Женеви на агресора росію ....? А взагалі чи розповсюджується дія права Гааги та п...

А взагалі чи розповсюджується дія права Гааги та права Женеви на агресора росію ....?

эксклюзив
Відключити рекламу
А взагалі чи розповсюджується дія права Гааги та права Женеви на агресора росію ....? - 375c700158dca67f491684a3222f058a.png

Вже минуло три місяці повномасштабної війни, розпочатої країною-агресором і окупантом проти України. Реалії війни, факти жахливих вбивств мирного населення, безжалісне ставлення до всього українського, акти мародерства і різного роду насильства показують, що країна-агресор абсолютно байдужа до міжнародних звичаїв і законів війни, які є обов’язковими для більшості цивілізованих стран світу.

Споконвіку держави воювали і це змусило суспільство в процесі розвитку виробити правила, які б зменшували жахливі наслідки війн. Ще на початку 20 сторіччя міжнародна дискусія стала більш предметною і на 1-й Гаазькій конференції у 1899 року були укладені 6 конвенцій, серед яких, зокрема, “Про мирне розв'язання міжнародних сутичок”, “Про закони та звичаї сухопутної війни”, “Про невикористання снарядів, що мають єдиним призначенням розповсюджувати задушливі чи шкідливі гази”. Тоді ще російська імперія, до складу якої, входили більшість територій тодішньої України була ініціатором конференції.

Згадайте новину: Перший вирок за ст. 438 КК над російським військовим - вбивцею Шишимаріним: щодо правової кваліфікації

Друга Гаазька конференція у 1907 році скликала біля 43 держав і результатом її діяльності стали 13 конвенцій, основна із яких - IV Конвенція про закони і звичаї війни на суходолі та додаток до неї: Положення про закони і звичаї війни на суходолі (далі - Гаазька конвенція 1907 року).

7 березня 1955 року, нотою Міністерства закордонних справ СРСР щодо Гаазьких конвенцій та декларацій 1899 та 1907 рр. Уряд СРСР визнав ратифіковані Росією Гаазькі конвенції та Декларації 1899 і 1907 рр., тією мірою, яка не суперечить Статуту ООН і в частині, що не була зміненою наступними міжнародними угодами, учасником яких є СРСР, такими, як Женевські конвенції 1949 року про захист жертв війни. Для України Гаазька конвенція була набула чинності з 24.08.1991 року, відповідно до статті 7 Закону України “Про правонаступництво України”. росія, також ставши правонаступницею Радянського Союзу, фактично прийняла зобов'язання дотримуватися Гаазькі конвенції 1899 і 1907 років.

Після Гаазьких конвенцій, внаслідок неповного доопрацювання всіх запланованих ідей (зокрема, нестворення відповідного міжнародного арбітражу) та після жахливих наслідків Першої і Другої світової війни - були прийняті основоположні Женевські конвенції 1949 років - а згодом і три Додаткових протоколи до них.

Згадайте новину: «ДНРівець» - доброволець та громадянин України Микита Баєнко засуджений за державну зраду на 15 років позбавлення волі

Серед них:

Всі вони були підписані Україною (тоді УРСР) 12.12.1949 року, ратифіковані на підставі, Указу Президії ВР УРСР № 114а-03 від 03.07.1954 року, а набули чинності 03.01.1955 року. На підставі Закону України “Про правонаступництво України”, наша країна прийняла зобов’язання за ними.

До Женевських конвенцій були прийняті три додаткових протоколи, а саме:

Щодо росії, така ратифікувала Женевські конвенції 10.05.1954 року, Додатковий протокол І і ІІ - 29.09.1989 року (вступ у силу для рф - 29.03.1990 р.)

Водночас, 23 жовтня 2019 р. росія повідомила Федеральну раду Швейцарії про те що: «російська федерація вирішила відкликати заяву, зроблену Союзом Радянських Соціалістичних Республік під час ратифікації Додаткового протоколу І, відповідно до пункту 2 статті 90, за якою визнавалося ipso facto та без спеціальної угоди компетенція Міжнародної комісії з встановлення фактів». Таким чином, відкликавши заяву вони фактично вказали, що не визнають юрисдикцію спеціальної комісії, яка встановлює порушення. Їх президент вніс на розгляд держдуми відповідний законопроект і та - миттєво цей закон ухвалила, а 12 листопада 2019 р. путін його підписав (16-го оприлюднили). Пояснювалось це тим, що з 1991 року комісія фактично не виконує своїх функцій, російського представника в її складі немає, при цьому рф сплачує до бюджету комісії щорічний внесок - отже подальше визнання компетенції комісії не є доцільним. Крім того, мовляв, у нинішній міжнародній обстановці ризики зловживання повноваженнями комісії з політичною метою з боку недобросовісних держав суттєво зростають. Як завжди, в своєму репертуарі: знайти пояснення для будь-яких дій, аби задовольнити амбіції президента.

Згадайте новину: Погодилась на посаду в правоохоронних органах і отримала підозру: статті 111-1 КК України - колаборантка Мармій Н.С.

Разом із тим, Женевська конвенція (ІV) про захист цивільного населення, в статті 2 розповсюджує свою дію на будь-які збройні конфлікти Договірних держав (в тому числі, якщо війна не визнається). Навіть якщо одна з держав, які перебувають у конфлікті, не є учасницею цієї Конвенції, держави, які є її учасницями, залишаються зобов'язаними нею у своїх взаємовідносинах. Крім того, вони зобов'язані Конвенцією стосовно зазначеної держави, якщо остання приймає і застосовує її положення. До того ж, попри невизнання юрисдикції комісії, рф залишається учасницею Женевських конвенцій. Тому, маємо велику надію, що всі винні зі сторони держави-агресора обов’язково нестимуть відповідальність за порушення міжнародних законів і звичаїв війни на території України.

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол.

Згадайте новину: РФ умисно називає війну проти України "спецоперацією" з метою уникнення кримінальної відповідальності всередині країни

  • 4417

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4417

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати