Головна Блог ... Новини «ДНРівець» - доброволець та громадянин України Микита Баєнко засуджений за державну зраду на 15 років позбавлення волі «ДНРівець» - доброволець та громадянин України Мик...

«ДНРівець» - доброволець та громадянин України Микита Баєнко засуджений за державну зраду на 15 років позбавлення волі

Відключити рекламу
«ДНРівець» - доброволець та громадянин України Микита Баєнко засуджений за державну зраду на 15 років позбавлення волі   - b5b8cdce28373b937c8f838a722ae93b.jpg

Вінницький міський суд засудив до 15 років в’язниці за державну зраду 26-річного Микиту Баєнка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За версією обвинувачення, 24 лютого 2022 року Микита Баєнко добровільно звернувся до військкомату терористичної організації «ДНР». Після цього він долучився до військового вторгнення на територію Укаїни.

Разом з іншими військовими окупаційної армії Баєнко через Крим потрапив до Херсонської області. Згодом їхній підрозділ відправили до села Білозерка Миколаївської області.

«ДНРівці» у складі підрозділу збройних сил росії нібито охороняли стратегічно важливі перехрестя доріг та пропускали військову техніку росії. Вже 13 березня Збройні сили України знищили частину цього підрозділу, а вісьмох солдатів – затримали та передали в СБУ.

«Микита каже, у нього не було вибору, їх змусили. Але це дуже просто спростовується. Та людина, яка 8 років проживає в так званій «ДНР» – окупованій території України – бачачи, що там відбувається. Він вчився, був в Ростові. Він цікавився життям «ДНР», «ЛНР», росії, України. Він знав, що була агресія зі сторони рф і квазі республік. Він розумів і знав, він сам сказав, що 24 лютого почалася активна фаза вторгнення росії в Україну. І тут йому кажуть, що треба отримати відмітку у військкоматі. Я впевнений, він знав, що буде мобілізований і піде воювати проти українців. Було повністю доведено, що вони проходили службу 2 тижні і могли здатися. Його вина повністю підтверджена», — сказав у дебатах прокурор.

Вспомните новость: «Я выстрелил, чтобы от меня отстали». Сержант Вадим Шишимарин, обвиняемый в убийстве мирного украинца, дал показания в суде

Хлопець народився і виріс у Макіївці Донецької області. Судячи з його сторінки в соцмережах, Микита підтримував незаконне формування «ДНР», критикував Майдан і був прихильником росії.

Адвокат Микити Баєнка визнав, що перебуває у складній ситуації, захищаючи обвинуваченого, який, дійсно, у складі збройних сил рф «прийшов на його землю».

«Я собі задавав питання, чи може в 26 років людина давати оцінку своїй поведінці. Я не хочу викликати жалість до Баєнка. Судом було досліджено всі обставини кримінального провадження, вивчено особу. Баєнко надав змістовні покази, що привело його до того, що він взяв зброю. Він пояснив: його заставили. У нього не було можливості уникнути призову до складу сил ворога», — вважає захисник.

Адвокат наголосив, що активної участі в бойових задачах його підзахисний не брав. Тому просив застосувати до Баєнка ст. 69 ККУ – більш м’яке покарання, ніж передбачено законом.

Підсудний скористався правом останнього слова.

«Я прошу вибачення перед людьми, які там проживають. За те, що все так трапилося. Дуже жаль. Прошу вибачити», — сказав він.

Під час судового засідання Микита свою вину визнав частково.

Суддя не пом’якшив покарання і призначив 15 років позбавлення волі без конфіскації майна. Вирок ще не набрав законної сили. Але після оголошення ухвали Микита заявив, що відмовляється від подання апеляції.

Нагадаємо, що інші справи щодо полонених із «ДНР» також скерували до Вінницького міського суду. Більшість із них уже засуджені з однаковим покаранням — 15 років за ґратами.

Кримінальний кодекс України: Стаття 111. Державна зрада

1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, -

карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану, -

караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

3. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

{Стаття 111 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1183-VII від 08.04.2014 , № 1689-VII від 07.10.2014 в редакції Закону № 2113-IX від 03.03.2022 }

  • 2793

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2793

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст