01.08.2014    Переглядів:  420
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Електронна система адміністрування податку на додану вартість: нова спроба вирішити давню проблему.

Електронна система адміністрування податку на додану вартість: нова спроба вирішити давню проблему. - elektronna_sistema_administruvannya_podatku_na_dodanu_vartist_nova_sproba_virishiti_davnyu_problemu_53dbbb81a8ecd.jpg

Про корупційність відшкодування податку на додану вартість в Україні писав навіть самий ледачий. Будь хто знає, що на схемах ухилення від сплати законного ПДВ державі та на схемах повного та своєчасного відшкодування ПДВ добросовісним платникам податків чиновники та їх оточення  роблять величезні статки. Тим не менше ця колосальна проблема державного рівня роками передається від уряду до уряду і поки що не вирішується.  

Раз і назавжди вирішити «проблему ПДВ» можливо було б скасувавши такий податок повністю як податок та замінивши цей податок на податок з продажу, який би сплачував тільки кінцевий споживач товару чи послуги. У прихильників ПДВ, насамперед чиновників фіскальних органів,  є безліч аргументів, чому цього не можна робити, і на жаль у доступному для огляду майбутньому цього зроблено не буде.  Податок на додану вартість як і раніше вважається базовим бюджетоутворюючим і таким, що повинен забезпечувати понад 40% всіх податкових надходжень до Державного бюджету України.

Кожен новий уряд констатуючи «проблему ПДВ» іде шляхом спроб вдосконалити діюче законодавство та існуюче адміністрування цього податку.

Так знову у Податковий кодекс України Верховною Радою України внесені зміни, які запроваджують нову систему електронного адміністрування податку на додану вартість. Система електронного адміністрування ПДВ на цей раз розроблена за допомогою технічної місії Міжнародного валютного фонду.

Для кожного платника ПДВ в день його реєстрації в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відкривається рахунок (спец рахунок ПДВ, що прив’язаний до поточного рахунку), який буде відображати усі операції із сплати та відшкодування ПДВ. При цьому податкові накладні будуть складатися і реєструватися в електронній формі в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) незалежно від суми ПДВ в одній накладній. Вводяться дві умови для реєстрації податкових накладних в ЄРПН:  1) наявність сум податку по отриманих податкових накладних на момент реєстрації, а у випадку їх недостатності – поповнення рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість; 2) сума сплати податку на додану вартість при ввезені товарів на митну територію України.  

Новопризначений голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус  розповідає про нову систему таким чином: «система електронного адміністрування ПДВ буде складатися з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ, та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. І бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера». Втратить актуальність проблематика з «нікчемними угодами».

Зміни у ПК України внесені на вимогу уряду разом із ЗУ " Про Державний бюджет України на 2014рік (щодо коригування показників) перед розглядом питання про прийняття Верховною Радою України відставки Арсенія Яенюка з посади прем'єр-міністра України.

Зазначені зміни внесені 31 липня 2014р. і  почнуть діяти, як і сама система, з 1 січня 2015року   

Як заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк: "урядом внесена, а парламентом підтримана нова система електронного адміністрування податку на додану вартість. Вона означає тільки одне – той, хто чесний платник податку, той сплачує ПДВ й отримує відшкодування, не чекаючи місяцями, а іноді й роками", – сказав він.

До речі з 01 листопода 2014 року у ПК України починає діяти норма, яка збільшує поріг обов'язкової реєстрації суб'єкта господарської діяльності  платником податку на додану вартість з 300 тис. грн. до 1 мільйона гривень.

Отже, платникам податків залишається сподіватись, що з початку 2015 року нова система електронного адміністрування податку на додану вартість буде працювати, як задумали її творці, і не буде пристосована як усі попередні нововведення у сфері ПДВ під інтереси окремих казнокрадів та несумлінних платників податків.

Згадайте новину: Коаліції у Верховній Раді України нема, проте уряд Арсенія Яценюка залишається працювати.

 

 

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: