Головна Блог ... Новини Експерти підрахували ціну гектара землі в Україні

Експерти підрахували ціну гектара землі в Україні

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 0

  • 2555

Відключити рекламу
Експерти підрахували ціну гектара землі в Україні - tn1_eksperti_pidrahuvali_tsinu_gektara_zemli_v_ukraini_56a3a0b170e32.jpg

Якщо в Україні співвідношення орендної плати і цін буде таким, як у ЄС, слід очікувати, що середня ціна на землю складе $ 2990 за гектар, від $ 1480 до $ 6030 за гектар.

Експерти проекту “Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні” проаналізували вартість землі в сусідніх країнах і спрогнозували ціни в Україні.

“Розвиток ринку продажу сільськогосподарських угідь в Україні після зняття мораторію буде визначатися двома основними факторами: доступністю капіталу та переліком обмежень, які будуть прописані в Законі про обіг земель. Очікується, що ціна на землю в Україні буде істотно нижче, ніж у західноєвропейських країнах, проте приблизно на рівні цін у Східній Європі “, – відзначають автори дослідження.

Найвищі ціни зафіксовані в Мальті і Нідерландах – більше $ 60 000 за гектар. У більшості західноєвропейських країн ціни коливаються від $ 15 000 до $ 30 000 за гектар а в Східній Європі від $ 1000 до $ 5000 за гектар. Ціни мають схильність до зростання, з найвищими темпами зростання в період з 2000 до 2009 року, зафіксовані в Латвії, Румунії та Литві (71%, 62% і 47% відповідно) – нових членах ЄС.

Згадайте новину: Мораторій на відчуження сільськогосподарських земель продовжено до 1 січня 2017 року.

Найвищий розмір орендної плати зафіксований в Данії, Ірландії та Нідерландах – більше $ 600 за гектар щорічно, а найнижчий у Литві та Словаччині – $ 54 і $ 26 за гектар відповідно. У більшості інших країн орендна плата становить близько $ 200 за гектар. В Україні орендна плата на землю у приватній власності коливалася навколо $ 75 за гектар перед знеціненням гривні, а в 2015 році склала близько $ 32 за гектар.

Нагадаємо, 10 листопада 2015 року Верховна Рада продовжила до 1 січня 2017 року мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Попередній мораторій діяв до 1 січня 2016 року. Неможливість придбати землю експерти визнають однією з причин слабких інвестицій в сільське господарство.

Джерело: finance.ua

  • 2555

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2555

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати