2
0
3120
Інтернет, GPS і цифрова фотографія - приклади технологій, які від самого початку створювались для військового застосування. Супутник-шпигун KH-11, запущений США у 1976 році, вперше використовував електрооптичні датчики для захоплення зображень, як і сучасна цифрова фотографія. Проект ARPANET Міністерства оборони США вперше використав віддалений доступ, передачу файлів, обмін електронними повідомленнями і протокол TCP/IP. Подальше розширення доступу до ARPANET проклало шлях до створення мережі Internet.
Війна також послужила поштовхом у розвитку OSINT, або open-source intelligence - розвідки на основі відкритих джерел.
Технічні прийоми OSINT були вперше використані в США Службою моніторингу іноземного радіомовлення (FBMS). Ця служба займалась записом, перетворенням у письмовий вид і подальшим аналізом короткохвильових пропагандистських радіопередач, які транслювались нацистським блоком у період Другої світової. Перший аналітичний звіт FBMS, опублікований 6 грудня 1941 року, попереджував про посилення агресивного тону мовлень з Токіо. Наступного дня японці атакували військово-морський флот США у Перл-Харбор, ініціювавши вступ США до Другої світової війни. FBMS стала відповідати за надання розвідданих OSINT як невід'ємної частини військових і громадянських розвідувальних робіт.
Сьогодні OSINT використовують не тільки органи державного управління і спецслужби, але й приватні детективи, журналісти, консалтингові служби, IT-компанії, відділи продажів та маркетингу.
Топ-5 областей використання open-source розвідки виглядають так:
- Кібербезпека
- Конкурентна розвідка
- Оцінка корпоративних ризиків
- Розслідування злочинів
- Військова розвідка
У цій статті приділимо увагу конкурентній розвідці як інструменту для прийняття стратегічних рішень у бізнесі.
Для чого потрібна конкурентна розвідка?
“Війна і комерція являють собою не що інше, як два різних способи досягнення однієї мети: володіти тим, чого бажаєш”, говорив Бенжамен Констан, французький письменник і політичний публіцист.
Для того, щоб залишатись конкурентоспроможним, аналізу внутрішніх KPI компанії у порівнянні з попереднім періодом недостатньо. Наприклад, якщо доля присутності в соцмережах впала, а конкуренти почали займати провідні позиції, то це означає, що настав час робити дослідження. Або компанія працює неефективно, або конкуренти навчились чомусь новому.
Крім того, бізнес-розвідка мінімізує ризики під час прийняття інвестиційних рішень і не допускає, щоб вибір як партнерів, так і претендентів на посаду застав бізнес зненацька.
Юристи також співпрацюють з консалтинговими компаніями, які займаються розвідкою, під час підбору кейсів для юридичного супроводження. Вивчення минулого опонентів буде одним з вирішальних факторів у судовому процесі.
Отже, завдання і цілі конкурентної розвідки:
1. Конкурентна перевага:
2. Раннє попередження ризиків і виявлення сприятливих можливостей перед тим, як вони стануть очевидними, так названа “система раннього сповіщення” ("early signal analysis")
3. Правова підтримка під час судових розслідувань
4. Перевірка команди проекту, що інвестується
5. Перевірка репутації претендентів і поточних співробітників; запобігання витоку даних
На відміну від промислового шпигунства, конкурентна розвідка - легальна бізнес-практика і, як було сказано раніше, використовує виключно відкриті джерела інформації.
Давайте розберемося, що таке відкриті джерела. Це не тільки інформація у відкритому доступі, яку можна купити, оформивши підписку на видання, або знайти за допомогою Google та Bing.
Пошукові механізми індексують тільки статичні веб-сторінки (“Surface Web”), слідуючи за посиланнями, якими вони зв'язані між собою. За даними дослідження BrightPlanet, такі сторінки складають 0,18-0,25% веб-контенту. Решта даних - це “Deep Web”, який включає в себе:
Частина контенту Deep Web також відноситься до відкритих джерел. Вона легкодоступна і не вимагає спеціальних інструментів і навичок, що використовуються під час зламування даних. Розвідник, мов павук, рухається від посилання до посилання, знаходить зв'язки і збирає інформацію про суб'єкт дослідження.
Враховуючи вищесказане, виходячи з цілей проведення розслідування, конкурентний розвідник може використовувати наступні ресурси з відкритих джерел:
Крім традиційних пошукових машин розвідники використовують ряд інструментів для пошуку, обробки, аналізу даних і автоматизації цих процесів. Детальніше ми поговоримо про кожен з них у наступних статтях, а зараз зупинимось на деяких простих у використанні прикладах:
Провідні технології допомагають розвідникам оптимізувати роботу з великими масивами даних. Результати конкурентної розвідки є вирішальними факторами при прийнятті управлінських і судових рішень, під час вибору ділових партнерів і співробітників. Завдяки автоматизації її інструментів можливо заздалегідь попередити інвестиційні ризики й відкрити нові ринкові можливості.
Автор статті: Старосєк Артем Ігорович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
109
Коментарі:
0
Переглядів:
135
Коментарі:
0
Переглядів:
120
Коментарі:
0
Переглядів:
451
Коментарі:
0
Переглядів:
331
Коментарі:
0
Переглядів:
325
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.