06.08.2017 | Автор: HolGroup
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Деякі випадки звільнення від сплати пенсійного збору, та порядок повернення помилково сплаченого збору

     

 Кожен покупець та продавець нерухомості (квартири, будинку, гаражу тощо) або автомобіля стикається з необхідністю сплати податків. Тому, важливим є питання правильного визначення розміру та порядку сплати податків при здійсненні таких операції.

       У даній статті буде приділено увагу саме обов’язку покупця сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (пенсійний збір), та випадкам звільнення від сплати пенсійного збору при купівлі автомобілів та нерухомості.

     Особи, які купують нерухомість зобов’язані сплатити пенсійний збір у розмірі 1 % від вартості нерухомого майна. Важливим є те, що громадяни, які купують житло вперше та громадяни, які купують житло перебуваючи у черзі на одержання житла, звільняються від сплати пенсійного збору.

       Щодо сплати пенсійного збору при купівлі автомобілів, то слід зазначити, що у цьому випадку діє інший принцип: пенсійний збір сплачується при першій державній реєстрації автомобіля в Україні органами МВС України. Розмір збору залежить від вартості автомобіля, яка в свою чергу прив’язана до прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для працездатних осіб на 1 січня звітного (поточного) року. Станом на 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1600 грн.

       Таким чином, розмір пенсійного збору, який необхідно сплатити при першій державній реєстрації автомобіля в Україні органами МВС України становить:

- 3 % від вартості автомобіля, якщо його вартість не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму (264 000 грн.);

- 4 % - якщо вартість автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (перевищує 264 000 грн., але не перевищує 464 000 грн.);

- 5 % - якщо вартість автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (перевищує 464 000 грн.).

       Звільняються від сплати пенсійного збору особи, які отримали автомобіль у спадок, а також інваліди, які отримали автомобіль за спеціальною державною програмою забезпечення інвалідів автомобілями.

       Якщо особою було сплачено пенсійний збір, хоча згідно з законодавством він звільнений від сплати збору, такі кошти вважаються помилково перерахованими, та підлягають поверненню.

       Нерідко процедура повернення коштів вимагає від особи багато зусиль та часу, а іноді навіть звернення до суду з метою захисту своїх порушених прав та повернення помилково сплаченого пенсійного збору. Також у осіб, які хочуть повернути кошти виникає питання: хто має повертати помилково сплачений пенсійний збір, та куди звертатися?

       Процедура повернення пенсійного збору була роз’яснена Вищим адміністративним судом України у Постанові від 08 лютого 2017 року при розгляді справи К/800/40236/14. Суд зазначив, що стягуючи кошти з Державного бюджету України в особі відповідного управління Державної казначейської служби України, необхідно врахувати, що повернення збору здійснюється за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.

       Таким чином, для повернення коштів необхідно звертатися спочатку до Пенсійного фонду України, який готує спеціальне подання на підставі якого органи Державної казначейської служби України повертають платнику помилково сплачені кошти.

      При виникненні труднощів з повернення помилково сплачених коштів, краще звернутись до кваліфікованого фахівця з даного питання. Юристи HolGroup підготують для Вас належним чином складений юридичний документ, для усунення всіх можливих перешкод при зверненні до органів державної влади. 

Автор консультації: ТОВ HolGroup

16
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення