0
1
8166
На сьогоднішній день виникла досить масштабна проблема у судовій системі. Багато учасників судового процесу задаються питанням: чому суд не попереджає про судове засідання, не надсилає копії документів?
У суду на це питання є коротка відповідь - немає фінансування. Так все-таки: судовий саботаж, чи недофінансування з боку держави? У цій статті розберемося більш детально, чому не приходять документи і повістка з суду.
Зміст:
Є два види повісток (ст. 128 Цивільного кодексу України):
Суд може направити повістку в такий спосіб:
Користуйтеся консультацією: Судовий збір – всі ставки в 2021 року: рахувати не потрібно – розраховано за Вас!
Варто врахувати, що в разі відсутності адресата вдома, вручити повістку можна будь-кому з повнолітніх членів його сім'ї. А також, якщо особа не проживає за адресою, яку повідомили суду, судова повістка може бути надіслана за місцем її роботи.
Протягом скількох днів приходить повістка в суд?
У разі невручення рекомендованого листа з позначкою «Судова повістка», повістка з суду разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою в терміновому порядку з зазначенням причини невручення.
Розписка про одержання судової повістки з поміткою про дату вручення в той же день повертається до суду.
Слід знати, що особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою про дату, час і місце судового засідання.
У самій повістці суд дає роз'яснення про наслідки неявки залежно від процесуального статусу особи (накладення штрафу, розгляд справи за відсутності, залишення заяви без розгляду), і про обов'язок повідомити суд про причини неявки.
Якщо прийшла повістка в суд, але Ви ще не готові йти до суду, кращим варіантом буде - подача клопотання про перенесення судового засідання.
Користуйтеся консультацією: Виконавчий лист, судовий наказ, що з ним робити стягувачу і боржнику
Учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки на судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися на судове засідання без вагомих причин.
Зовсім іншими будуть дії, якщо відповідач не отримав повістку в суд. Тобто немає доказів про вручення судової повістки, і повістку ніхто не підписував. Тоді, суддя просто перенесе судове засідання. Якщо ви і другу повістку не отримали, тоді суддя на свій розсуд вирішує - перенести засідання, розглядати справу за відсутності сторони, або залишити позов без розгляду (у разі неявки позивача).
Повістка до суду зразок
За скільки днів вручається повістка в суд?
Повістка про виклик вручається не пізніше, ніж за п'ять днів до судового засідання.
Для початку слід розібратися, ким ви є в судовому процесі, стороною (відповідачем) чи учасником (третя особа тощо).
Якщо в позові зазначено, що ви «Відповідач» тоді рекомендую звернутися до юриста за професійною допомогою для складання відзиву на позов.
Строк для подачі відгуку на позовну заяву становить 15 днів з моменту отримання позовної заяви. У свою чергу у позивача виникає право подати відповідь на відгук, термін подачі якого 10 днів. Потім протягом 5 днів відповідач може подати заперечення.
Цікавим залишається той факт, що за останні роки судові витрати, які зобов'язані сплачувати особи при подачі позовної заяви до суду - значно збільшилися. Здавалося б, що, збільшивши судовий збір, збільшується фінансування, але мабуть ці вкладення йдуть не в те русло.
Багато адвокатів, юристи і навіть судді у відставці, відкрито говорять, що це просто саботаж, а недофінансування - вигадана відмазка.
Аморальним залишається факт, що відправляти позовну заяву, повістку відповідачу і третім особам - у суду немає грошей. Але на запит позивача / відповідача до суду: «Чому не приходять повістки на судове засідання?», З суду приходить відповідь - що у зв'язку з відсутністю фінансування, суд не може направляти сторонам матеріали. Тобто відправляти документи - фінансування немає, а відповідати на запити - є. Дивно, чи не так?
На жаль, адвокатами було подано величезну кількість скарг, але все безрезультатно.
Тому нашим обов’язком є простежити за ходом своєї справи. Зробити це ви можете, зайшовши на сайт «Судова влада України» в розділ «Стан розгляду справ» вписавши свої дані (ПІБ), побачите там необхідну інформацію.
Так само, простежити стан розгляду справи можна в підсистемі «Електронний суд», де можна зареєструватися за наявності електронного цифрового підпису.
Якщо у вас виникли питання, ви завжди можете звернутися до професіоналів, знайти яких просто на сайті Protocol. У розділі «Тендер на юридичну послугу» ви можете вибрати юриста, отримати консультацію та укласти договір, на підставі якого вам будуть надані юридичні послуги. Ви як клієнт обумовлюєте з юристом ціну підготовки необхідних документів. З огляду на кількість юристів на сайті Протокол вдасться зробити це професійно, якісно і недорого.
Автор консультації: Дончак Дмитро
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
416
Коментарі:
0
Переглядів:
6740
Коментарі:
0
Переглядів:
445
Коментарі:
0
Переглядів:
554
Коментарі:
0
Переглядів:
241
Коментарі:
0
Переглядів:
856
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Согласен с автром статьи - откровенный саботаж, к тому же выгодный Украине , мало кто знает - но тот же Евросуд не принимает как доказательства в деле - обезличенные решения из "Единого реестра судебных решений". Из чего понятно - что коль слушание дела было дистанционным - ныне не возможно обратиться за защитой своих прав; в тот же Евросуд. А наш глава державы изображая из себя недонаполеона - тупо забил на обещанную реформу судебной системы Украины. Хотя государсто со своей экономикой летит в тартарары, так как те же инвесторы не хотят сюда нести свои деньги.Понимая что если их тут кинут на бабки (( как например кинули братья Клички израильского инвестора по отелю "Казацкий" в Киеве)) - то через украинские продажные суды, они не выташат назад не копейки из своих вложений в бизнес, в этой правовой клоаке Европы - Украине..