Головна Блог ... Консультації від юристів Чи може ФОП працювати із криптовалютою?

Чи може ФОП працювати із криптовалютою?

Відключити рекламу
 - 213406c465ee8b307f6ad89db2f5ef7f.jpg

ФОП на спрощеній системі

Щодо можливості ФОП на єдиному податку отримувати дохід в криптовалюті податкова зазначає, що з метою уникнення порушень щодо застосування спрощеної системи оподаткування, фізична особа – підприємець платник єдиного податку, не може отримувати дохід в криптовалюті, оскільки на сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні.

Зараз криптовалюта в Україні не має статусу грошей, тому вона може вважатися товаром, а платникам єдиного податку дозволено здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі.

Читайте статтю: Правове регулювання у сфері криптовалют

ФОП на загальній системі

Питання щодо можливості ФОП на загальній системі оподаткування використовувати криптовалюти у своїй діяльності також не врегульоване.

Податкова зазначила, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань. Але чіткої заборони використування криптовалюти ФОП на загальній системі не має.

Таму, краще спочатку подати запит до податкової про можливість використання криптовалюти, щоб вони надали офіційну відповідь. Запит можна подати через електронний кабінет платника (у розділі «Листування з ДПС»).

Користуйтеся консультацією: ФОП чи неФОП: операції з криптовалютою?

Перспективи криптовалюти в Україні

У лютому 2022 року було прийнято Закон «Про віртуальні активи», де регулюється оборот віртуальних активів, права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів тощо, цей закон ще не набув чинності.

У цьому законі вказано, що віртуальні активи не є засобом платежу на території України та не можуть бути предметом обміну на майно (товари), роботи (послуги), тобто криптовалюті фактично не надається статус грошей.

Автор консультації: Асадчев Юрій Ігорович

 • 1238

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1238

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст