Главная Блог ... Консультации от юристов Чи може ФОП працювати із криптовалютою?

Чи може ФОП працювати із криптовалютою?

Отключить рекламу
 - 213406c465ee8b307f6ad89db2f5ef7f.jpg

ФОП на спрощеній системі

Щодо можливості ФОП на єдиному податку отримувати дохід в криптовалюті податкова зазначає, що з метою уникнення порушень щодо застосування спрощеної системи оподаткування, фізична особа – підприємець платник єдиного податку, не може отримувати дохід в криптовалюті, оскільки на сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні.

Зараз криптовалюта в Україні не має статусу грошей, тому вона може вважатися товаром, а платникам єдиного податку дозволено здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі.

Читайте статтю: Правове регулювання у сфері криптовалют

ФОП на загальній системі

Питання щодо можливості ФОП на загальній системі оподаткування використовувати криптовалюти у своїй діяльності також не врегульоване.

Податкова зазначила, що кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань. Але чіткої заборони використування криптовалюти ФОП на загальній системі не має.

Таму, краще спочатку подати запит до податкової про можливість використання криптовалюти, щоб вони надали офіційну відповідь. Запит можна подати через електронний кабінет платника (у розділі «Листування з ДПС»).

Користуйтеся консультацією: ФОП чи неФОП: операції з криптовалютою?

Перспективи криптовалюти в Україні

У лютому 2022 року було прийнято Закон «Про віртуальні активи», де регулюється оборот віртуальних активів, права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів тощо, цей закон ще не набув чинності.

У цьому законі вказано, що віртуальні активи не є засобом платежу на території України та не можуть бути предметом обміну на майно (товари), роботи (послуги), тобто криптовалюті фактично не надається статус грошей.

Автор консультації: Асадчев Юрій Ігорович

 • 1231

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1231

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные консультации

  Смотреть все консультации
  Смотреть все консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст