Блок 1. РЕФОРМА ОРГАНІВ ДЕРЖАРХБУДКОНТРОЛЮ. ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ. Нові зміни. Постанова КМУ № 681 від 23 червня 2021р. З/проекти № 5655 та № 5656.
Шляхи реформи: ліквідація ДАБІ - версія № 3. Створення ДІАМ, делегування дозвільних та контрольних функцій приватним суб'єктам. З/проекти № 5655 та № 5656. Прозорість та діджиталізація всіх процесів у будівництві. Посилення функцій органів місцевого самоврядування (ОМС). Посилення штрафів та кримінальної відповідальності.
Архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Нова модель розподілу повноважень. Нові державні структури у сфері містобудування.
Повне запровадження в експлуатацію Єдиної Державної Електронної Системи у Сфері Будівництва (ЄДЕССБ)(Постанова КМУ № 681 від 23 червня 2021р.).
Запровадження Єдиної системи класифікації та кодування об'єктів для формування баз даних ЄДЕССБ як складової містобудівного кадастру.
Запровадження інформаційної взаємодії ЄДЕССБ з Державним земельним кадастром, з Держреєстром речовихі прав та іншими електронними ресурсами.
Взаємодія органів місцевого самоврядування з ЄДЕССБ.
Нова концепція здійснення реєстраційних функцій: автоматична реєстрація через електронний реєстр ЄДЕССБ, ОМС (для СС1), нотаріуси.
Спеціалізації, кваліфікаційні рівні та класи наслідків у будівництві. Співвідношення посад та класів наслідків для інженерів - проектувальників, інженерів технічного нагляду, архітекторрів, інженерів - консультантів.
Децентралізація містобудування. Органи місцевого самоврядування(ОМС, ОТГ) в 2021р: посилення повноважень та розширення функцій.
Як організувати роботу ОТГ в сфері містобудування.
Правові та організаційні аспекти створення та діяльності органів ОТГ з питань містобудування та архітектури, містобудівного контролю та порядок їх взаємодії з центральними органами.
Генеральний план територій - нормативний акт. Що сказав Верховний Суд.
Відновлення ліцензування у будівництві.
Процедура погодження відхилень від ДБН. "Правильний" протишлях.
Посилення відповідальності у будівництві.
Процедура забудови з порушенням діючих ДБН.
Блок 2. НОВА ПРОЦЕДУРА ТА ВИМОГИ ЩОДО ВЕДЕННЯ ЄДЕССБ згідно постанови КМУ № 681 від 23 червня 2021р. Як подавати документи на отримання прав будувати чи експлуатувати. Робота Реєстру будівельної діяльності. Проблемні питання.
Автоматизація реєстрації дозвільних документів ДАБК та введення в експлуатацію. Процедури розгляду та реєстрації електронних документів в залежності від рівня ризику. Нові форми Повідомлень та Декларацій.
Які дії здійснюються та які документи створюються виключно в електронному вигляді. Погодження документів і дій.
Набуття чинності електронними документами. Формат та обсяг документів.
Проблеми із завантаженням документів в е-систему. Що таке остаточна редакція.
Заява на отримання Дозволу: що до неї додається.
Заява по зареєстрованих правах: що до неї додається.
Перелік електронних документів, щодо яких здійснюється визначення ризику. Критерії аналізу даних. Рівні ризику - для кожного документа окремо. Новий перелік документів, що перевіряються на критичність.
Типи розгляду документів, в залежності від ризику. Так що ж електронна система зареєструє автоматично, а що - тільки з виходом на перевірку? Примара тотального контролю !!
Факт отримання документів.
Прийняття в експлуатацію як дозвільна процедура (згідно Постанови КМУ № 681).
Врегулювання питання часу оплати.
Порядок надання заявки / документів на проведення експертизи.
Порядок надання заявки / документів для отримання МУО.
Порядок надання заявки / документів на проведення технічної інвентаризації.
Огляд об'єкту перед прийняттям в експлуатацію як форма контрольного заходу. Виключний перелік підстав для огляду об’єкту перед прийняттям в експлуатацію.
Анулювання Дозволу. Виключний перелік підстав для анулювання Дозволу.
Розгляд скарг. Хто, в якому порядку та в який термін розглядає скарги на рішення про видачу, реєстрацію або анулювання відповідного документу.
Практика роботи через портал ДІЯ. Проблема делегування повноважень. Чи підтримує ДІЯ режим довірених осіб. Створення та введення всіх документів в електронній формі в систему. Прикріплення скан-копій (ген.план, МУО, ТУ, експертиза – як завіряти: нотаріально / самому, всі листи / чи 1? Документи про призначення відповідального виконавця будівельних робіт. Чи потрібно додавати диплом про освіту, навчання, трудову книжку?
Підписання електронних документів. Як правильно підписувати електронні документи проектувальникам, архітекторам, ФОПам.
Блок 3. ЕКСПЕРТИЗА ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА: чергові зміни.
Блок 4. АВТОРСЬКИЙ НАГЛЯД. Авторське право у будівництві.
Авторський нагляд у будівництві. Авторське право. Статус архітектора проекту. Хто є автором проекту? Проблеми передачі авторських прав. Хто є генеральним проектувальником? Що робити, якщо в процесі будівництва змінились суб'єкти. ГІП, ГАП - хто має право підписувати кошторисну частину. Внесення змін та доповнень - це авторський нагляд? Виправлення помилок? Хто може залучатись до авторського нагляду. Чи потрібно бути сертифікованим виконавцем для авторського нагляду. Коли не потрібен авторський нагляд. Як призначається особа авторського нагляду
Об’єкт будівництва та делегування функцій Замовника. Хто такий Замовник? Кому належіть об’єкт будівництва. Заборона втручання Замовника в господарську діяльність Підрядника. Що може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни.
Заборона втручання Замовника в господарську діяльність Підрядника. Що може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни.
Блок 5. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ і ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ у БУДІВНИЦТВІ.
Ключове питання для юриста: чи можна будувати на земельній ділянці. Проблеми придатності земельної ділянки для забудови: титул, цільове призначення/вид використання, функціональне призначення.
Власність - Оренда - Користування - Суперфіцій - Сервітут. Емфітевзис?
Отримання прав на земельну ділянку внаслідок відчуження будинків і споруд.
Правила зміни цільового призначення для забудови. Нова судова практика.
Колізія функціонального зонування територій в оновленому генплані та цільового призначення існуючої земельної ділянки.
Містобудівна документація - революційні зміни.
Проблема видачі містобудівних умов і обмежень(МУО). В яких випадках можна будувати без МУО. Чи можна отримати МУО без кадастрового номеру земельної ділянки. Містобудівні умови і обмеження: відповіді судів на незручні питання. Чи потрібен ДПТ? Чи можна видати декілька МУО на одну ділянку? Чи обов’язково зазначати в МУО числові характеристики об’єкта?
МУО: остання судова практика. Чи можливе будівництво культурно - мистецького центру з паркінгом та багатоквартирним житловим будинком на землях освіти? Чи "лікує" зупинення МУО наступне прийняття ДПТ. Чи може суд змусити надати МУО? Одеса, Гагарінське плато: конкуренція зонінгу та ДПТ. Дитсадок чи житловий комплекс з дитсадком. Що сказав Верховний Суд.
Блок 6. ПОНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ. [НЕ] відновлення перевірок. Розширення повноважень органів місцевого самоврядування. Тотальна передача контрольних функцій на місця.
Як розрізняти будівництво і не будівництво, або коли не треба боятись. Благоустрій - будівництво?
Позаплановий контроль. До кого і коли можуть прийти. Як правильно "прийняти" контролерів. Чим скористатись, щоб виграти час. Право контролерів робити повторну експертизу.
Час набуття відповідного права: щодо виконання підготовчих робіт, права на виконання будівельних робіт для об'єктів СС1, СС2, СС3, права щодо закінчення будівельних робіт. Що є юридичним фактом, що посвідчує початок виконання будівельних робіт, закінчення будівельних робіт. Якщо набули право на виконання будівельних робіт - то чи набули права на виконання підготовчих робіт.
Блок 7. БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ: юридичні аспекти. Будівельне право в рішеннях Верховного Суду.
Право на об’єкт будівництва: чому важливо достеменно визначити хто є замовником.
Об'єкт будівництва. Види будівництва та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), поточний ремонт.
Легальні форми перебудови об’єкта нерухомості: реконструкція, капітальний ремонт, знесення(демонтаж), перепланування, технічне переоснащення?
Відмінність реконструкції від ремонту. Капремонт чи поточний ремонт. Нова судова практика.
Перепланований об'єкт: чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію.
В чому відмінність в переплануванні житлових та нежитлових приміщень.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.