Головна Блог ... Новини Арештоване майно в Україні тепер реалізується через систему електронних торгів (СЕТАМ) Арештоване майно в Україні тепер реалізується чере...

Арештоване майно в Україні тепер реалізується через систему електронних торгів (СЕТАМ)

эксклюзив
  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 1

  • 0

  • 4241

Відключити рекламу
Арештоване майно в Україні тепер реалізується через систему електронних торгів (СЕТАМ) - tn1_areshtovane_mayno_v_ukraini_teper_realizuetsya_cherez_sistemu_elektronnih_torgiv_53ea2806717be.jpg

В Україні повноцінно запрацювала система електронних торгів арештованим майном – скорочено СЕТАМ. Міністерство юстиції України нарешті зробило те, що з легкістю можливо було зробити ще років десять назад – усунуло людський фактор (або фактор чиновника – корупціонера) з процедури продажу майна боржника з публічних (прилюдних) торгів та аукціонів.

Під арештованим майном розуміється майно божника (фізичної або юридичної особи), на яке звернено стягнення і яке підлягає примусовій реалізації під час здійснення виконавчого провадження. Таким майном може бути будь-яке рухоме або нерухоме майно боржника окрім земельних ділянок та винятків, встановлених статтею 57 ЗУ «Про виконавче провадження».

Паралельно з СЕТАМ також продовжує діяти і Система реалізації конфіскованого та арештованого майна, через яку зокрема можливо з прилюдних торгів продати і земельну ділянку.

Правове регулювання проведення електронних торгів насамперед здійснюється Тимчасовим порядком реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженого наказом Мінюсту № 656/5 від 16 квітня 2014р. В іншому слід керуватися ЗУ «Про виконавче провадження», ЗУ «Про електронний цифровий підпис», ЗУ «Про іпотеку» Цивільним кодексом України, а також Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженою наказом Мінюсту №515/5 від 02 квітня 2012р.

Впровадження СЕТАП розпочалося з 01 травня 2014 р., спочатку у чотирьох областях України, потім у десяти, а перші торги через СЕТАМ пройшли 01 липня 2014р. 6 серпня 2014 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо впровадження електронної системи арештованого та конфіскованого майна на усій території України.

Міністр юстиції України Павло Петренко наводить більш ніж оптимістичні цифри за перший місяць функціонування СЕТАМ. «З початку роботи системи до бази СЕТАМ внесено понад 1,7 тис. лотів на суму 430 млн. грн. За перший місяць торгів було проведено 262 аукціони, на яких реалізовано 153 лоти загальною вартістю майже 13 млн. грн. Порівняно із показниками минулого року загальний обсяг реалізації арештованого майна протягом торгового дня збільшився із 13% до 57%. Зростання вартості становить 85,5% проти 0,5% в минулому році. Змін зазнала і номенклатура реалізованого конфіскату. Якщо рік тому 95% припадало на транспорт та нерухомість, то в системі СЕТАМ ця група товарів займає лише 58%, а частка побутових речей та малоцінного майна зросла із 5% до 42% відповідно. Самі торги стали значно динамічнішими. Протягом аукціонів учасники піднімають ціни на окремі товари до 440 кроків, хоча раніше цей показник не перевищував 5, а кількість бажаючих придбати лот в середньому зросла з 3 до 20 чоловік.»

За словами голови Державної виконавчої служби України Дмитра Сторожука протягом серпня цього року заплановано через СЕТАМ провести 1338 аукціонів з продажу арештованого майна загальної вартості 380 млн. гривень, що в 10 разів більше ніж вартість арештованого майна виставленого на продаж у липні цього року.

Така тенденція є виключно позитивною і вже очевидно, що СЕТАМ істотно покращить та прискорить стягнення коштів з боржників в рамках виконавчого провадження.

  • 4241

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4241

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати