Арешт зарплатних коштів. Як не залишиться без засобів для існування

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Арешт зарплатних коштів. Як не залишиться без засобів для існування - 0_71276800_1615290490_6047607aae08f.jpg

Як практикуючий адвокат в банківській сфері, хочу зауважити, що досить поширеною проблемою на сьогоднішній день є арешт зарплатної картки в рамках виконавчого провадження.

Ситуація наступна: банківська установа продає борг колекторам, а ті в свою чергу отримують виконавчий напис нотаріуса на суму боргу (з надуманими відсотками, пенями, штрафами), далі – виконавець (як правило приватний) відкриває виконавче провадження, в рамках якого власне і відбувається арешт всіх відкритих банківських рахунків. Під роздачу попадає в тому числі і зарплатна картка.

Користуйтеся консультацією: Арешт зарплатних коштів! Способи захисту від свавілля приватних виконавців.

І тут є два варіанти подальших дій боржника:

Перший варіант спрацює в тому разі, якщо виконавець йде на контакт і на підставі заяви боржника своєю постановою знімає арешт з зарплатного рахунку. Однак, таких виконавців, нажаль, небагато, в основному виконавці не поспішають розблоковувати зарплатний рахунок, посилаючись на те, що такий не є спеціальним і на зарплатний рахунок не поширюється заборона арештів.

І це дійсно так!

На превеликий жаль! А пояснення цьому до болю банальне – прогалина в законодавстві……. Не буду вдаватись в подробиці, бо це ще нікого не спасло, а пропоную краще обговорити реальний спосіб боротьби.

Спосіб другий, або план «Б», ми застосовуємо, якщо не знайшли порозуміння з виконавцем.

Отже, у випадку арешту зарплатного рахунку в рамках виконавчого провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса (ВНН) необхідно звернутися до суду з позовом про визнання ВНН таким, що не підлягає виконанню, і разом з позовом подати заяву про забезпечення позову, а саме – зупинення стягнення на підставі ВНН. І тут, увага, нюанс. Для того, аби зарплатні кошти не блокувались на банківському рахунку, і боржник безперешкодно міг зняти готівку в банкоматі або через касу, необхідно, щоб Ухвалу суду про забезпечення позову отримав банк саме від Суду.

Готуючи подібні позови до суду, адвокати, як правило, відповідачем вказують стягувача (і це абсолютно правильно), а третьою особою в заяві ставлять нотаріуса….. і все. Ось тут моя вам дружня порада, вказуйте в заяві третіми особами: нотаріуса, виконавця, який відкрив виконавче провадження і банк, в якому відкритий зарплатний рахунок. Саме це дасть вам підставу в прохальній частині заяви про забезпечення позову просити суд повідомити (направити Ухвалу) третіх осіб про зупинення стягнення. Інакше, якщо банк не є стороною у справі, суд не буде відправляти Ухвалу на адресу банку, а банк тому і раденький, що користується чужими замороженими коштами без нарахування відсотків, і повірте моєму досвіду, до останнього тягнутиме з розблокуванням рахунку.

Користуйтеся консультацією: Компенсація середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні. Хто має право, та як правильно розрахувати

Ми спробували розблокувати рахунок, відправивши на адресу банку копію Ухвали разом із заявою боржника про зупинення стягнення, однак нам прямо в очі повідомили, що центральний банк не буде навіть розглядати заяву від фізичної особи…… такі справи.

Сподіватись на те, що виконавець оперативно зробить свою роботу і отримавши від суду Ухвалу про зупинення стягнення, повідомить про це банк, знову ж таки не надійно, бо заставити виконавця (який подекуди не відповідає на телефонні дзвінки і навіть пошту не отримує) вчинити якусь дію дуже важко, а зазвичай – нереально.

Отже, підсумок наступний. Для зняття арешту з зарплатного рахунку не достатньо формального підходу на кшталт звернення до суду з шаблонним позовом, знайденим в мережі інтернет. Нічого не заважає вказати в позовній заяві банківську установу третьою особою без самостійних вимог, а от як залучити банк в якості третьої особи на стадії розгляду справи, - питання….

На останок нагадаю всім мою улюблену приказку: Немає безнадійних ситуацій – є невикористані можливості!

Бажаю всім перемоги!

Адвокат,

Автор консультації: Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 068 654-55-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

10173
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
0