01.04.2016    Переглядів:  299
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

АМКУ прокинувся: ДТЕК Ріната Ахметова має ознаки монополії, як і «Енергоатом», як і «Укргідроенерго»

АМКУ прокинувся: ДТЕК Ріната Ахметова має ознаки монополії, як і «Енергоатом», як і «Укргідроенерго» - amku_prokinuvsya_dtek_rinata_ahmetova_mae_oznaki_monopolii_yak_i_energoatom_yak_i_ukrgidroenergo_56fd8b6906ec7.jpg

Антимонопольний комітет України в результаті комплексного дослідження виявив структурні ознаки колективної монополії в складі трьох суб’єктів: “Енергоатому”, групи компаній “ДТЕК” і “Укргідроенерго”.

Про це заявив глава АМКУ Юрій Терентьєв.

“В минулому році досить гостро постало питання про існування чи відсутність монополізму на ринку енергетики. АМКУ з цього приводу почав комплексне дослідження в червні 2015 року та прийшов до попереднього висновку, що є структурні ознаки колективної монополії в складі трьох суб’єктів:” Енергоатому “, групи компаній “ДТЕК” і “Укргідроенерго”, – розповів він.

Згадайте новину: АМКУ оценивает завышение цен в результате сговора и других антиконкурентных действий в Украине в 150-500 млрд. грн. ежегодно 

За словами Терентьєва, можливість суб’єктів впливати на ринок істотно обмежена державним регулюванням на всіх етапах дистрибуції струму. Структура українського енергетичного ринку склалася так через зарегульованість цієї галузі, а в дійсності у суб’єктів є можливість конкурувати. Тобто ринок електричної генерації єдиний по її типу, а суб’єктами, які мають ознаки домінуючого положення, є “Енергоатом”, “ДТЕК”, “Укргідроенерго”. Їм надано час для формування зауважень на висновки АМКУ.

Згадайте новину: АМКУ оштрафував "ГАЗПРОМ" на 85 млрд. грн.: чекаємо на зеркальну відповідь від Росії

“Якщо брати сегмент теплової генерації, то частина компаній групи” ДТЕК “в цьому сегменті досягає 70%. Але поки мова йде не про застосування санкцій, а лише про встановлення факту того, чи є ці суб’єкти монополістами”, – сказав глава АМКУ.

У той же час Терентьєв підкреслив, що дослідження проходить відкрито і публічно: за піврокуАМКУ не раз збирав учасників ринку і експертів, і вони мали можливість привести всі аргументи щодо положення учасників на ринку.

“Ми оприлюднили попередні результати цього дослідження і сьогодні аналізуємо інформацію, яку надали компанії групи” ДТЕК “,” Енергоатом “, експертні висновки вчених і т.д. У квітні відбудеться засідання, де комітет розгляне питання про ситуацію на ринку і положенні на ньому цих суб’єктів “, – повідомив він.

Джерело: Тиждень

Згадайте новину:  На ринку роздрібної торгівлі міста Києва суттєво обмежена конкуренція, що відбулося внаслідок антиконкурентних узгоджених дій основних торгових мереж

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: