30.03.2015    Переглядів:  333
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

На ринку роздрібної торгівлі міста Києва суттєво обмежена конкуренція, що відбулося внаслідок антиконкурентних узгоджених дій основних торгових мереж

На ринку роздрібної торгівлі міста Києва суттєво обмежена конкуренція, що відбулося внаслідок антиконкурентних узгоджених дій основних торгових мереж - na_rinku_rozdribnoi_torgivli_mista_kieva_suttevo_obmegena_konkurentsiya_shcho_vidbulosya_vnaslidok_antikonkurentnih_uzgodgenih_diy_osnovnih_torgovih_mereg_5519343d0a7fd.jpg

Антимонопольний комітет України розглядає справу про порушення законодавства про захист економічної конкуренції найбільшими продовольчими торговельними мережами міста Києва. На сьогодні збирання та аналіз доказів у справі завершено.

Комітетом встановлено, що, незважаючи на проконкурентну структуру ринку роздрібної торгівлі, яка мала б забезпечувати зниження цін (або недопущення їх необґрунтованого зростання) і підвищення якості товарів, фактично ринок діє в режимі суттєвого обмеження конкуренції внаслідок антиконкурентних узгоджених дій його основних учасників. У результаті відбувається необґрунтоване підвищення на 20-30% і більше цін на продовольчі товари, які сплачують кінцеві споживачі.

В умовах погіршення соціально-економічної ситуації в країні, у тому числі посилення інфляційних процесів, такі дії торговельних мереж призводять до зростання соціальної напруги в суспільстві.

Серед можливих шляхів врегулювання проблем Комітет вбачає:

-  створення відповідних ефективних механізмів саморегулювання ринку з урахуванням позитивного досвіду Європейського союзу, а саме, запровадження Правил професійної етики;

-  прийняття Комітетом рішення, яким буде забезпечено обов’язковість дотримання таких Правил.

Комітет вбачає за доцільне забезпечити залучення широкого кола учасників відповідних відносин і повідомив про зазначене Адміністрацію Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство закордонних справ України, Посольства Німеччини, Австрії, США, Делегацію німецької економіки в Україні та ін.

Для забезпечення можливості максимального врахування всіх пропозицій стосовно проекту Правил професійної етики, а також подальших дій Комітету у цій сфері, Антимонопольний комітет України виступає в якості інформаційної платформи для обміну пропозиціями.

З метою впровадження добросовісної конкуренції Антимонопольний комітет України пропонує профільним відомствам, бізнес асоціаціям та громадськості взяти участь у розробці та впровадженні Правил професійної етики у сфері взаємовідносин між торговельними мережами, що здійснюють свою діяльність з роздрібної торгівлі у неспеціалізованих магазинах переважно продовольчими товарами, та постачальниками.

За матеріалами: АМКУ

Читайте статтю: Оцінка ефективності державного контролю за процесами концентрації в Україні

 

 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: