Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Адвокатам, які зупинили свою діяльність - ЕСВ

Адвокатам, які зупинили свою діяльність - ЕСВ

Відключити рекламу
 - tn1_0_99125300_1487237516_58a5718cf20a0.jpg

Я, Павлюк Руслан Сергійович, закликаю адвокатів, які зупинили своє право на заняття адвокатською діяльністю, направити звернення (текст нижче).

В часи, коли міністерством внутрішніх справ держави керують ті, хто ні дня не служив в МВС; прокуратурою країни - ті, хто ні дня не працював в прокуратурі і т.д., адвокатам необхідно щось робити для того, щоб у фіскальних органах не відповідали нам, що Закон України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" стосується лише адвокатів і вони його не зобов'язані читати та, тим більше, враховувати.

Державній фіскальній службі України

04053, м. Київ, Львівська площа, 8.

Прізвище Ім’я По батькові,

44000, м.Енськ, вул.Героїв Небесної Сотні,8

ЗАЯВА (КЛОПОТАННЯ)

відповідно до Закону України «Про звернення громадян»

Про необхідність надання роз’яснень

фіскальному органу

Виникла абсурдна ситуація: фіскальні органи вимагають сплати єдиного соціального внеску (надалі – ЄСВ) за здійснення адвокатської діяльності у осіб, які не мають права на заняття адвокатською діяльністю !!!

Тепер по порядку:

17 січня 2000 року на підставі рішення Енської обласної КДК адвокатури мені було видано свідоцтво за №8888, яке надавало мені право на заняття адвокатською діяльністю.

30 грудня 2016 року мені зупинено право на заняття адвокатською діяльністю, відомості про що внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

Згідно ст.31 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати.

Відповідно до п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, самозайнята особа – це платник податку, який провадить незалежну професійну діяльність.

Відповідно до положень ст.13 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність» самозайнятою особою є адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально.

Згідно п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», платником ЄСВ є, зокрема, особи, які провадять адвокатську діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Відповідно до ч.4 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», обов’язки платників ЄСВ виникають у осіб, які провадять таку діяльність.

Повторюсь, що згідно ст.31 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», протягом строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю адвокат не має права її здійснювати.

Отже, з 30 грудня 2016 року на весь період зупинення мого права на заняття адвокатською діяльністю я не є адвокатом (самозайнятою особою) тому, що не маю права здійснювати адвокатську діяльність, і тому не маю статусу платника ЄСВ та не зобов’язаний його сплачувати.

Керуючись положеннями п.2 ч.1 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», я письмово повідомив про вищезазначене Енську об'єднану державну податкову інспекцію та Енське об'єднане управління Пенсійного фонду України.

Через те, що ст. 67 Податкового кодексу України не передбачено зняття з обліку у контролюючих органах самозайнятих осіб з такої підстави, як зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, виникла абсурдна ситуація: фіскальні органи вимагають сплати ЄСВ за здійснення адвокатської діяльності у осіб, які не мають права на заняття адвокатською діяльністю.

Кожен із державних службовців фіскального органу так само не має права на заняття адвокатською діяльністю. Чому ж тоді вони самі не сплачують ЄСВ за здійснення адвокатської діяльності?

У ст. 19 Конституції України вказано, що ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Жодним законом України не передбачено обов’язок сплачувати ЄСВ за здійснення адвокатської діяльності особами, які не мають права на заняття адвокатською діяльністю

Також у ст. 19 Конституції України вказано, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Якщо жодним законом України не передбачено обов’язок сплачувати ЄСВ за здійснення адвокатської діяльності особами, які не мають права на заняття адвокатською діяльністю (а при зупиненні права особа не має такого права на весь період його зупинення), то примушування сплачувати ЄСВ в такому випадку містить ознаки злочину, передбаченого статтею 365 Кримінального кодексу України (Перевищення службових повноважень).

Згідно статтей 60, 68 Конституції України, ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян», -

ПРОШУ:

1. Письмово повідомити регіональні установи Державної фіскальної служби України про те, що особа, яка не має права на здійснення адвокатської діяльності в результаті його зупинення, не є в цей період адвокатом (самозайнятою особою) і тому не має обов’язку сплачувати ЄСВ за заняття адвокатською діяльністю.

2. Письмово повідомити мене про результати розгляду моєї заяви (клопотання) і прийняте рішення.

Додаток:….. світлокопія повідомлення про взяття на облік платника ЄВ №8888888888 – на 1 аркуші;

- світлокопія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю №8888 від …. – на 1 аркуші;

- світлокопія витягу з Єдиного реєстру адвокатів України про зупинення права на заняття адвокатською діяльністю, серії АА № 000888, виданого Радою адвокатів … – на 1 аркуші.

Всього додатку на 3 аркушах.

___ лютого 2017 року

 • 14002

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 14002

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні аналітичні статті

  Дивитись усі статті
  Дивитись усі статті
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст