Головна Юридичний світ ... Методички 6.3. ПОНЯТТЯ І ВИДИ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ВИТРАТ

6.3. ПОНЯТТЯ І ВИДИ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ВИТРАТ

КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС (ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА) (ЗМІСТ)
  • 110

    Переглядів

  • 110

    Переглядів

  • Додати в обране

    Процесуальні витрати – це передбачені законом або іншим нормативним актом витрати, пов’язані із здійсненням кримінального провадження.

    Відповідно до ст. 118 КПК України процесуальні витрати складаються із:

    1) витрат на правову допомогу;

    2) витрат, пов’язаних із прибуттям до місця досудового розслідування або судового провадження;

    3) витрат, пов’язаних із залученням потерпілих, свідків, спеціалістів, перекладачів та експертів;

    4) витрат, пов’язаних із зберіганням і пересиланням речей і документів.

    Витрати на правову допомогу – це витрати, пов’язані з оплатою допомоги захисника, представника потерпілого, цивільного позивача та цивільного відповідача, які надають правову допомогу за договором. Допомога захисника, залученого для здійснення захисту за призначенням у випадках, передбачених КПК України та законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, надається за рахунок коштів Державного бюджету України і є безоплатною для підозрюваного, обвинуваченого.

    Витрати, пов’язані із прибуттям до місця досудового розслідування або судового провадження – це витрати обвинуваченого, підозрюваного, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, його захисника, представника потерпілого, пов’язані з переїздом до іншого населеного пункту, найманням житла, виплатою добових (у разі переїзду до іншого населеного пункту), а також втрачений заробіток чи витрати у зв’язку із відривом від звичайних занять (ч. 1 ст. 121 КПК України).

    Суд вирішує питання щодо процесуальних витрат у вироку суду або ухвалою.

    У разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь потерпілого всі здійснені ним документально підтверджені процесуальні витрати. За відсутності в обвинуваченого коштів, достатніх для відшкодування зазначених витрат, вони компенсуються потерпілому за рахунок Державного бюджету України у випадках та в порядку, передбачених законом для компенсації шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

    У разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта (частини 1, 2 ст.124 КПК України).

    Якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не приймаючи рішення про новий судовий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл процесуальних витрат.

     

    Попередня

    /

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати