Главная Блог ... Консультации от юристов Зупинення продажу та виселення з іпотеки при воєнному стані Зупинення продажу та виселення з іпотеки при воєн...

Зупинення продажу та виселення з іпотеки при воєнному стані

Отключить рекламу
 - c29b12970f3930ffb19a171f17a23941.png

15 березня прийнято закон №2120-IX (далі - Закон) яким:

 • зупиняється придбання, продаж іпотеки;
 • забороняється виселення осіб із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти;
 • забороняється проводити електронні торги з продажу іпотеки.

Такі зміни сьогодні діють для власників іпотечної нерухомості. А для того, що детально розібратися зі змінами я дам відповіді на розповсюджені питання відносно них.

1.Якщо є рішення суду про виселення чи захистить це від виселення?

Так, дані зміни захистять від виселення, при умові виселення по рішенню суду про звернення стягнення на об’єкт іпотеки (стаття 40 Закону України “Про іпотеку”). Якщо виселення відбувається на підставі іншого рішення - зміни боржнику та іншим особам не зможуть допомогти!

2.Якщо вже виселили, тоді поможуть дані зміни?

Не поможуть, оскільки зміни регулюють лише виселення, а не вселення особи.

3.Якщо я 20 березня змінив в договорі розмір штрафних санкцій на менші, дані зміни мені допоможуть?

Ні дані зміни вам не допоможуть оскільки вони не діють після того, як ви вносите зміни, щодо:

 • строків виконання зобов’язання;
 • зменшення розмірів процентів;
 • зменшення штрафних санкцій.

4.Якщо я не зареєстрованій в даній іпотечній нерухомості мене висилять по даним змінам?

Виселенню ви також не будете підлягати, доки будуть працювати дані зміни. А коли вони припинять свою дію то ви також повинні висилитися на вимогу кредитора котрий отримає рішення суду про звернення стягнення на іпотеку, але є також особи котрі не будуть підлягати навіть виселенню відповідно до статті 40 Закону України “Про іпотеку”.

5.Колектори намагаються виселити з квартири, що робити?

Якщо вони отримали рішення суду, то вони не можуть вас висилити, оскільки дані зміни працюють на вашу користь і не дозволяють їм цього зробити. А якщо вони вирішили вас висиляти не дотримуючись змін, тоді ви повинні викликати поліцію та захищати свої права таким способом.

6. Чи діють дані зміни щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб?

Ні дані зміни не діють, оскільки вони застосовуються лише до фізичних осіб, котрі забезпечили свої споживчі кредити договором іпотеки.

7. Якщо я укладу іпотечний договір після 15 березня 2022 року, то дані зміни будуть мені корисними?

В такому випадку вони для вас не діють взагалі оскільки в змінах зазначено, що вони не застосовуються на договори, котрі будуть укладені після набрання Закону №2120-IX від 15 березня 2022 року.

8.Як допомагаю нововведення, якщо у мене йде судовий розгляд?

Жодним чином вони не допомагають, оскільки вони починають працювати, лише під час виконання судового рішення щодо звернення стягнення на предмет іпотеки, а на сьогодні рішення відсутнє, оскільки триває судовий розгляд.

9.Якщо нерухомість виставлена на електронні торги “Сетам” дані зміни допоможуть чимось?

Так, вони вам допоможуть зупинити торги. Для цього вам потрібно звернутися з заявою до виконавця та просити його зупинити електронні торги “Сетам”, оскільки дані зміни регулюють вашу з ним ситуацію. А якщо ви хочете дізнатися, підстави для скасування електронних торгів, рекомендую вам подивитися мій ролик за посиланням: https://youtu.be/T1A_GBC0Cpw

10.Чи допоможуть дані зміни, якщо нерухомість в іпотеці продали іншому кредитору?

Тут все залежить від дати продажу, якщо продаж до 15 березня, то така дія законна. Якщо продаж відбувся після набрання чинності Закону, тоді продаж незаконний та можливо скасовувати у суді. Якщо у вас сталася така ситуація ви можете звернутися до адвоката Васильєва Павла Сергійовича за номерами телефону: 095 235 3110 чи 096 476 6666 для захисту своїх прав. Також можете написати своє особисте повідомлення в телеграм за посиланням: https://t.me/vasiliev_advocat

11.Що буде після закінчення воєнного стану з даними нововведеннями?

Вони припинять свою дію після 30 днів після скасування чи закінчення воєнного стану.

12. А зараз можливо домовлятися з банками, МФО та колекторами щодо закриття питання з викупу іпотеки по дисконту?

Так можливо зараз домовлятися щодо викупу іпотеки по дисконту, якщо у вас зараз є можливість виконати дану дію.

13.Форс-мажор допоможе з іпотекою?

Так, лист від 28 лютого 2022 Торгово-промислової палати України допоможе тобі уникнути відповідальності за не своєчасне виконання покладених на тебе обов’язків іпотечним договором.

Якщо у вас залишилися запитання, щодо внесених змін, запитуй в коментарях під цією публікацією.

Автор консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович

 • 1221

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1221

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  Популярные консультации

  Смотреть все консультации
  Смотреть все консультации
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст