Главная Блог ... Новости Закон про «Дія City» ухвалено: в IT сфері приємні зміни - №5376 Закон про «Дія City» ухвалено: в IT сфері приємні ...

Закон про «Дія City» ухвалено: в IT сфері приємні зміни - №5376

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 2928

Отключить рекламу
 - tn1_546889b8e1408cd650c89cd9317ef0a2_61b8f699f0c06.jpg

Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект №5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який регулює податкові умови спеціального правового режиму «Дія City».

За нього вівторок проголосували 285 народних депутатів.

Для стимулювання інвестицій у ІТ-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз на 2 роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Що закон передбачає. Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект № 5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який регулює податкові умови спеціального правового режиму «Дія City».

За відповідний документ на засіданні у вівторок проголосували 285 народних депутатів.

Закон запроваджує спеціальний режим оподаткування підприємств-резидентів «Дія City» і доходів їхніх працівників, зокрема гіг-спеціалістів. Документ, зокрема, надає компаніям-резидентам «Дія Сity» можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9%.

Для стимулювання інвестицій в ІТ-галузь буде звільнено від оподаткування доходи фізосіб у вигляді дивідендів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше ніж один раз за два роки, щоб стимулювати компанії реінвестувати кошти у свій розвиток.

Окім того, діятиме податкова знижка для фізосіб у разі купівлі частки в компанії-стартапі, яка є резидентом «Дія City».

Щодо доходів працівників та гіг-фахівців резидентів «Дія City» діятимуть такі ставки оподаткування: ПДФО — 5%, ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5% (від зарплати працівника або винагороди гіг-працівника). Якщо фахівець отримує понад EUR240 тис. за рік, то весь дохід вище за цей ліміт обкладатимуть податком на 18% ПДФО.

Оподаткування ФОП, які співпрацюватимуть із резидентами спецрежиму, залишатиметься на рівні ставок, що діють на сьогодні.

Закон також встановлює перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти і трудові контракти.

З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3-ї групи) не мають перевищувати 50%, а з 2025 року — 20%. До цього часу — жодних обмежень.

Водночас резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток та чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час їхнього резидентства.

Суми понад ліміт для платників податку на виведений капітал обкладатимуть податком у розмірі 9%. Платники податку на прибуток усі витрати на ФОП, що перевищують дозволені 20%, мають включати до фінансового результату.

Водночас компанії-резиденти, які сплачуватимуть податок на прибуток із річним доходом не більше ніж 40 млн грн, співпрацюватимуть із ФОП без обмежень на весь час резидентства.

Умови «Дія City» діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

 • 2928

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 2928

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст