13.11.2016 | Автор: Адвокатська сім'я Лисенко
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

ЯК СТАТИ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ НА ОБЛІК ПІСЛЯ СКОРОЧЕННЯ?

Якщо вас звільнено у разі скорочення чисельності штату (ч.1 ст.40 КЗпП), то реєстрація в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю проходять у загальному порядку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред’явлення паспорта, ідентифікаційного коду і трудової книжки, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Для одержання статусу безробітного громадянин з 8 дня після реєстрації у центрі зайнятості, за відсутності підходящої роботи, особисто подає заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не є найманим працівником, не уклав договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа - підприємець, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.

Розмір допомоги по безробіттю встановлюється у відсотках до їхньої середньої зарплати (доходу), залежно від страхового стажу:

до 2 років – 50%;

від 2 до 6 років – 55%;

від 6 до 10 років – 60%;

понад 10 років – 70 %.

Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю виплачується у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів – 100%;

протягом наступних 90 календарних днів – 80%;

у подальшому – 70%.

Однак, загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб перед пенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Юрист Кочерга Ірина

2
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення