Як перевірити заявника при купівлі житла в новобудові

25.08.2019
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Досить часто в нашу компанію звертаються розгнівані клієнти з питанням : що нам робити, ми інвестували кошти в будівництво будинку, а право власності на квартиру ніяк не можемо отримати. Дійсно прикро, люди все життя заощаджують кошти, тяжко працюють, ще гірше позичають кошти або ж беруть кредити щоб мати власний дах над головою, а внаслідок будівництво будинку закінчується ще не розпочавшись. Тому слід серйозніше підходити та відноситись до інвестицій в будівництво.

В першу чергу необхідно ретельно перевірити забудовника. Найважливіше, що потрібно перевірити – це земля. Тому, що найбільше афер відбувається саме із землею. Потроібно перевірити, чи земля, на якій відбувається будівництво, виділена саме для цих цілей. Це можна подивитися в публічній кадастровій карті України. Крім того, треба дізнатися, хто є власником землі, на яких умовах забудовник її використовує і чи передбачено договором оренди чи актом на право власності будувати багатоповерхівку чи котедж. Досить часто отримують ділянку для обслуговування особняка, а будують багатоповерхівку, а після чого накладують арешт на об’єкт будівництва і все припиняється.

Наступним етапом є отримання дозвільної документації від Державної архітектурної будівельної інспекції. На сайті ДАБІ є публічний реєстр декларацій і дозволів. Там можна перевірити, чи отримав дозвіл забудовник і чи подавав він декларацію. Наступне – це репутація забудовника . Обов’язково треба подивитися, чи не було якихось компрометуючих матеріалів на забудовника Дуже важливо з’ясувати, чи немає судових спорів між забудовником і іншими особами стосовно будівництва, землі, чи не оскаржуються містобудівні умови і обмеження, дозвільні документи. Бо такі спори тривають роками.

1642
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0