Автор не указан
2
0
3562
Стрімке зростання інформаційних технологій вплинуло на усі сфери нашого життя. Звісно, цей процес не міг обійти стороною й судову систему нашої країни, тому законодавці намагаються йти в ногу з часом, для того щоб полегшити людське життя, повідомляє vaas.gov.ua.
У перспективі планується запуск системи «Електронний Суд», яка повинна привести судову систему до технічного прогресу. Одним з таких кроків стало прийняття Закону України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”, який набрав чинності 15.12.2017.
Цей законодавчий акт кардинально змінив адміністративне судочинство, тому хотілося б акцентувати увагу на порядку подачі апеляційної скарги. Здавалося б, що складного?
Так, статтею 297 КАС України передбачено порядок подання апеляційної скарги. У частині 1 цієї статті зазначено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Однак у підпункті 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідних положень КАС України, зазначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності новою редакцією КАС України. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає
Відтак, враховуючи, що на даний час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує, подання апеляційної скарги необхідно провадити за правилами, що діяли до 15.12.2017.
Тобто, в даному випадку, скаржнику необхідно керуватись положеннями частини 1 статті 186 КАС України (редакція до 15.12.2017), яка передбачала, що апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Навіть незважаючи на те, що нова редакція КАС України діє вже тривалий час, далеко не всі знають, що необхідно користуватися положеннями, які втратили чинність.
Через порушення порядку подання апеляційної скарги даремно витрачаються дорогоцінний час та кошти апелянта, а також людські ресурси судової установи. Тому необхідність дотримуватися порядку подання апеляційної скарги є вкрай важливою.
Користуйтеся консультацією: Як отримати довідку про відсутність або наявність судимості
Читайте статтю: Для запуску електронного судочинства треба бажання і 3 умови
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
148
Коментарии:
0
Просмотров:
401
Коментарии:
0
Просмотров:
348
Коментарии:
0
Просмотров:
858
Коментарии:
0
Просмотров:
1109
Коментарии:
1
Просмотров:
69102
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.