Автор не указан
0
0
2180
Пленум Верховного Суду України вважає ряд статей ЗУ «Про очищення влади» неконституційними і прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду України із відповідним конституційним поданням. У Пленумі ВСУ взяли участь 43 судді ВСУ: за конституційне подання проголосувало 27 суддів, проти 15 суддів. Організатором такого антилюстраційного процесу кулуарно виступає голова ВСУ Романюк Ярослав Михайлович.
Верховний Суд України через свою прес-службу розповсюдив наступне повідомлення:
"17 листопада 2014 року під головуванням Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України.
Пленум Верховного Суду України, обговоривши положення Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади», на виконання рішення позачергового ХІІ з’їзду суддів, враховуючи численні звернення суддівських колективів та з метою забезпечення конституційного порядку у сфері функціонування судової влади в Україні, постановив звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади».
Також учасники Пленуму Верховного Суду України вирішили направити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо приведення у відповідність із міжнародними стандартами у сфері судочинства, прав та свобод людини Конституцією України, положеннями чинного законодавства України Закону України «Про очищення влади».
Пленум Верховного Суду України розглянув заяву судді Верховного Суду України у відставці Юрія Кармазіна про припинення ним за власним бажанням повноважень члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та ситуацію, яка сталася у зв’язку з цим. Було прийнято рішення обмежитися обговоренням цього питання та продовжити підбір кандидатури члена Тимчасової комісії за квотою Верховного Суду України."
Аналізуйте судовий акт: Рішення ВСУ звернутися до КС України із конституційним поданням, щодо відповідності Конституції України окремих положень ЗУ "Про очищення влади."
ЗАУВАЖЕННЯ СКЕПТИКА: Люстрація насправді - це стародавнє поняття, яке в античність означало ритуал очищення від моральної скверни.
Чиновник, і в цьому випадку суддя, втрачають при люстрацію тільки посаду, а не майно чи свободу. Суть люстрації на відміну від притягнення до юридичної відповідальності полягає в тому, що люстрований чиновник може і не бути винним у вчиненні правопорушень або скоєнні злочинів, проте такий чиновник будь за що повинен бути позбавлений посади з метою знищення неефективних механізмів державного управління та стирання інституційної пам’яті відносин між державними службовцями. І позбавлення такого чиновника посади під час люстрації відбувається не на підставі чітко визначеної законодавством процедури (яка не працює на практиці вже багато років до початку люстрації), а внаслідок революційних законодавчих актів таких, наприклад, як ЗУ «Про очищення влади.»
Звичайно це розуміють судді Верховного Суду України, як розуміють і те, що ЗУ «Про очищення влади» це перш за все політичний акт, а вже потім юридичний, і тому він містить колізії з іншими законами і Конституцією України. Нам необхідно чітко розуміти, що судді, які на пленумі ВСУ голосували за звернення до КС України, це не ті законники, на яких як може здаватися тримається правова система в Україні. Це не останній бастіон верховенства права та законності, як можуть вони себе назвати. А це судді ВСУ – конкретні люди, які не зацікавлені у змінах у судовій системі України, які не бажають втрачати свій вплив у судовій владі України, і які намагаються принаймні уповільнити неминучий рух суспільства дороговказами Майдану.
ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Міністр юстиції України Павло Петренко - про строки проведення люстрації.
Згадайте новину: Очищення влади, вже є такий закон.
Люстрація у Державній виконавчій службі України.
Тимчасова спеціальна комісія вже має свій Регламент і розпочала реальну роботу
Читайте статтю: Сутінки Конституційного Суду, або історія одного гріхопадіння.
Запровадження правового інституту суспільної недовіри.
Спостерігайте подію: Люстрація суддів або неконституційність ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».
Судді Конституційного Суду України: боротьба за виживання.
Дивіться відео: Адвокат Татьяна Монтян о люстрации, Порошенко, войне на Донбассе и многом другом.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
203
Коментарии:
0
Просмотров:
195
Коментарии:
0
Просмотров:
294
Коментарии:
0
Просмотров:
284
Коментарии:
0
Просмотров:
246
Коментарии:
0
Просмотров:
303
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.