18.07.2014    Переглядів:  404
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Тимчасова спеціальна комісія вже має свій Регламент і розпочала реальну роботу

Тимчасова спеціальна комісія вже має свій Регламент і розпочала реальну роботу - timchasova_spetsialna_komisiya_vge_mae_sviy_reglament_i_rozpochala_realnu_robotu_53c8ec3e7ad84.jpg

Тимчасова спеціальна комісія (ТСК) із перевірки суддів загальної юрисдикції при Вищий раді юстиції, це спеціальний  орган, який законодавчо запроваджений на революційній хвилі під час апогею суддівського свавілля та беззаконня. Порядок створення, повноваження та форми діяльності ТСК, передбачені ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» від 8 квітня 2014 р.  ТСК здійснює свою діяльність у формі засідань, до яких допускаються представники ЗМІ. Висновки ТСК про порушення суддею присяги є обов’язковим для розгляду Вищою радою юстиції.

Відразу слід підкреслити, що зазначений закон не є юридично досконалим, чим скористалася група народних депутатів і звернулася із відповідним конституційним поданням до КС України. КС України рішення з цього приводу ще не ухвалив.

Суб’єктами формування складу ТСК є Пленум Верховного Суду України, Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики та Верховна Рада України. Склад ТСК передбачено у кількості 15 чоловік і для досягнення кворуму він вже сформований. До складу зокрема входять: від Верховного Суду України – Мойсик Володимир Романович, Кармазін Юрій Маркович,  Лавренюк Микола Юхимович, Мачужак Ярослава Василівна, Щотка Станіслав Олексійович, від Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики - Галабала Маркіян Васильович, Варишко Петро Васильович, Соловйова Марина Михайлівна, Смирнова Катерина Іванівна, 

Залишилось лише одна вакантна посада за квотою Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики Т. Чорновол та п’ять вакантних посад за квотою Верховної Ради України.

Головою ТСК обрано суддю Верховного Суду України у відставці Мойсика В. Р., який до речі  вперше став суддею у 26 років, заступником Галабалу М. В., секретарем Соловйову М. М.   

12 червня 2014р. повідомлення про початок роботи ТСК було опубліковане в газеті «Голос України». З цієї дати розпочався прийом заяв про проведення  перевірки суддів на предмет порушень, коло яких чітко визначених у статті 3 ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Перевірка суддів на предмет інших порушень залишилась у компетенції Вищої кваліфікаційної комісії України та Вищої ради юстиції. Прийом заяв за такою процедурою здійснюється ТСК протягом шести місяців із зазначеної дати, тому радимо бажаючим з цим питанням не затягувати.

До ТСК вже подано біля 300 скарг на суддів, які розподіляються за алфавітним порядком між членами комісії. Скарги на суддів надходять переважно від громадян – потерпілих від суддівського свавілля та від їх представників, є  скарги від громадських організацій, проте правомочність подання таких скарг зараз у ТСК під питанням. При цьому ініціювати самостійно перевірку діяльності судді ТСК не має право. (на відміну від Вищої Ради юстиції).

ТСК приймає заяви за адресою: 04050, м. Київ вул. Студентська, 12-а  (приміщення Вищої ради юстиції)

Планується, що на виконання вимоги закону про гласність діяльності ТСК, інформація про діяльність ТСК буде оприлюднюватись на сайті Вищої ради юстиції, а в окремих випадках, визначених законом в газеті «Голос України».

3 липня 2014 року ТСК на першому засіданні було прийнято Регламент ТСК з перевірки судів загальної юрисдикції.

Отже, Тимчасова спеціальна комісія із перевірки суддів загальної юрисдикції при Вищий раді юстиції реально запрацювала і зупинити її може лише КС України визнавши своїм рішенням ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» неконституційним.

Дивиться в розділі «ЮД» підрозділ «події»:   Люстрація суддів або неконституційність ЗУ " Про відновлення довіри до судової   влади в Україні"

                                                Підрозділ «теми»:  Судді Конституційного Суду України: боротьба за  виживання.
 
 

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: