Главная Блог ... Новости Нарешті! Верховна рада планує скасувати обов'язкове ведення книги обліку доходів для ФОП-спрощенців Нарешті! Верховна рада планує скасувати обов'язков...

Нарешті! Верховна рада планує скасувати обов'язкове ведення книги обліку доходів для ФОП-спрощенців

Отключить рекламу
 - tn1_0_70514600_1594899150_5f103aceac2d9.jpg

Верховна Рада України, на позачерговому засіданні 14 липня, прийняла законопроект №2524 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб-підприємців».

Як зазначено в пояснювальній записці, метою законопроекту №2524 є вдосконалення роботи електронного кабінету платника податків, спрощення податкового облік, а також - стимулювання добровільного обмеження паперового документообігу.

Серед іншого, вказаним законопроектом, зокрема скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат, а також скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ.

Як зазначає один з ініціаторів законопроекту, депутат від партії «Голос» Ярослав Железняк: «Де факто в Україні склалася ситуація, коли фізичні особи-підприємці або взагалі не отримують та не реєструють книгу обліку доходів, або ж заповнюють її лише у випадку проведення перевірки податковими органами».

Згадайте новину: Верховная Рада разрешила электронные ИНН. Бумажные станут не нужны

Отже, зосередимо увагу на ключових змінах, запропонованих законопроектом №2524:

1 Спрощення ведення обліку доходів ФОП

Законопроектом пропонується дозволити «спрощенцям»-неплатникам ПДВ вести облік в довільній формі - в Excel, в зошиті чи традиційно в книзі обліку. Причому, книгу тепер не треба реєструвати та заповнювати щоденно. ФОП лише повинен фіксувати щомісячний дохід. Щоденні чи поопераційні підсумки – фіксуються лише за бажанням підприємця.

2 Перегляд штрафів за відсутність та порушення порядку ведення книги обліку доходів

Наразі, якщо в підприємця відсутня зареєстрована та заповнена книга обліку – такому підприємцю загрожує нарахування штрафу в розмірі 510 грн згідно з положеннями Податкового кодексу України та до 136 гривень за відсутність книги обліку – згідно з положеннями КУпАП.

Законопроектом пропонується, що «спрощенцям»-неплатникам ПДВ достатньо буде просто показати записи їх доходів за календарний місяць. Податкова буде зобов'язана визнавати ці дані відповідно до ст.292.13 ПК України.

При цьому, відповідальність у вигляді штрафів за відсутність або помилки у книзі обліку доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді.

Згадайте новину: Нововведення Закону №466: План-графік перевірок фізичних осіб, яких змін слід чекати?

Також, законопроектом не вносяться зміни, щодо обов’язку підприємців зберігати первинні документи на підтвердження внесення записів до книги обліку доходів. Як відзначив на свої сторінці у Facebook Ярослав Железняк: «законопроект не вносить змін щодо фіскалізації. Спрощена система сама по собі передбачає звільнення ФОПів від первинних документів, які підтверджують записи в книзі обліку. Тож ані паперова книга, ані документ Excel жодним чином не зобов'язують ФОП мати якісь додаткові первинні документи, як наприклад фіскальні чеки чи фіскальні звітні чеки.

Однак, трохи згодом перший заступник глави фінансового комітету Ярослав Железняк, у своєму коментарі для видавництва «РБК-Україна», зазначив, що проект №2524 ухвалили без низки важливих норм, які «вирішили збити деякі колеги по комітету».

Згадайте новину: Податковий борг більше 1020 гривень не дає право платнику єдиного податку перебувати на спрощеній системі оподаткування

«На жаль, Ніна Южаніна залишила обов'язкову паперову книгу обліку... №2524 ухвалений у цілому. І це дозволить принаймні отримувати електронні копії рішень податкової та скасувати недолугий договір про визнання електронних документів при реєстрації в е-кабінеті. Текст закону зазнав змін, і зараз його зводять», - прокоментував нардеп на своїй сторінці у Facebook.

Тож, залишається лише чекати поки фінальний текст законопроекту буде оприлюднено.

Микола Коломієць, юрист Адвокатської фірми "Єфімов та партнери"

Джерело: юридичний ресурс "Протокол"

 • 5169

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 5169

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст