1
0
1375
Громадська рада доброчесності мала бути створена ще 30 вересня. Чи дотисне громадськість судову реформу?
"Без судової реформи ми не трансформуємося як успішна країна. Судова реформа рухається не тільки у плані законодавчого забезпечення. Почалося очищення суддівського корпусу, бо тисяча суддів добровільно подали заяви на звільнення. Тепер побачимо, чи почнеться оновлення, якими будуть нові судді". - Михайло Жернаков.
Згідно закону "Про судоустрій і статус суддів", прийнятого ще 30 вересня, має бути створена Громадська рада доброчесності, завдання якої - наглядати за добором суддів. Але за день до кінця створення ради на участь у ній подано лише одну заявку від громадських організацій із п’яти потрібних. Чи дотисне громадськість судову реформу? Про це говорили із експертом групи судової реформи РПР Михайлом Жернаковим.
Згадайте новину: Денис Бугай – колишній юрист "младоолігарха" Курченка балотується до Громадської ради із перевірки суддів
"Без судової реформи ми не трансформуємося як успішна країна. Судова реформа рухається не тільки у плані законодавчого забезпечення. Почалося очищення суддівського корпусу, бо тисяча суддів добровільно подали заяви на звільнення. Тепер побачимо, чи почнеться оновлення, якими будуть нові судді.
Громадська рада - це самостійний орган, який повинен оцінювати суддів на доброчесність і давати ці документи у Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Комісія дуже конструктивно налаштована на цей процес і сподівається, що це допоможе їм у діяльності.
До ради мають увійти громадські організації, які відповідають низці жорстких критеріїв, щоб не перетворити це на фарс і не дати тим людям, які мають кілька кишенькових ГО, здійснити рейдерське захоплення Громадської ради. Це було зроблено спеціально. На жаль, у законі не прописано право вето громадськості на посаду судді. Рішення ради матимуть рекомендаційний характер. Але мені складно повірити, що висновки вдасться проігнорувати. Сподіваюсь, що через публічність цей процес буде успішним".
Вспомните новость: Судей будут контролировать девять органов
На зборах представників громадських об'єднань у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обрано 20 членів Громадської ради доброчесності.
Найбільшу кількість голосів набрали наступні представники ГО:
Згадайте новину: Як стати суддею Верховного Суду: 7 простих кроків
Три кандидати під час першого голосування набрали по 4 голоси: Ігор Корховий, Арсеній Мілютін, Катерина Чорна.
У другому - за результатами голосування 3 і 4 голоси набрали Арсеній Мілютін і Катерина Чорна відповідно. У положенні зборів зазначено, що обраним вважається той кандидат, який набрав 3 голоси і більше. Тому виникла необхідність провести третій тур, переможцем якого стала пані Чорна, яка набрала 5 голосів.
Нагадаємо, Голова АПУ Денис Бугай зняв свою кандидатуру з конкурсу на посаду члена Громадської ради доброчесності, мотивуючи свій вчинок тим, що не хоче жодної дискредитації ГРД та її членів.
Джерело: Юридична газета
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
481
Коментарии:
1
Просмотров:
427
Коментарии:
0
Просмотров:
291
Коментарии:
0
Просмотров:
479
Коментарии:
1
Просмотров:
302
Коментарии:
0
Просмотров:
702
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.