0
0
195
Постачання до України балістичних ракет ATACMS скоріш за все відбуватиметься на постійній основі та в адекватній кількості, про що свідчить заява очільника відділу закупівель армії США Дуга Буша, який зазначив, що виробничі потужності ATACMS вийшли на достатній рівень, а у Пентагоні більше не переймаються скороченням їхніх запасів. Видання Defense Express оцінило запаси ATACMS у США та скільки вони виробляють.
Як зазначають експерти, ATACMS - не нова ракета і її активне постачання до американського війська розпочалось ще у 1990 році. Відповідно за цей час їх дійсно виготовили досить багато, холча точна кількість засекречена.
"Загалом на цей час у США могло залишитись десь 1000 касетних М39 та М39А1. Але від цієї кількості необхідно відняти ті, які вже вийшли за строки експлуатації, хоча вони все одно залишаються резервом з можливістю відновлення", - зазначають експерти.
Крім того, нових та конвертованих M57 з унітарною бойовою частиною у США близько 1300 ракет, до яких треба додати ті, які були вироблені та відновлені впродовж 2023 та частини 2024 року. Але від загального показника також треба відняти ракети, які були замовлені іншими країни, але це незначна кількість.
"Тому, виключно орієнтовно, у США у наявності на рівні 2024 року може бути приблизно, включно з експортом та використанням: понад 2500 ATACMS у різному стані та версіях, з яких нових близько 1500 в осколково-фугасній версії та дальністю до 300 км", - підсумовують експерти.
Однак що більш важливо, зазначають експерти, - це темп, з яким Lockheed Martin продовжує виробляти та відновлювати ATACMS.
Так, розширення виробництва відбувалось поступово і не без проблем. А через те, що у США півроку не могли прийняти оборонний бюджет, була заблокована подальша програма із розширення виробництва боєприпасів, включно із ракетами ATACMS. Тобто наразі виробничий "маховик" закрутився з відповідною потужністю та набирає оберти, йдеться в аналізі Defence Express.
"Тобто якщо у 2020-2023 році Lockheed Martin виробляв і відновлював з десяток ATACMS на місяць, то тепер мова йде про десятки, у множині. А ще одним важливим фактором є те, що у США до серійного виробництва наближається PrSM із дальністю у 500-600 км", - підсумовують експерти.
ATACMS в УкраїніРаніше повідомлялося, що США таємно відправили Україні понад 100 далекобійних ракет ATACMS, і Україна вже активно використовує ці ракети по цілях у РФ.
Водночас, як зазначають експерти, російські війська швидко адаптуються до використання цих ракет, і в України є близько двох місяців, поки ефект від їх застосування не знизиться.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
834
Коментарии:
0
Просмотров:
556
Коментарии:
0
Просмотров:
694
Коментарии:
0
Просмотров:
679
Коментарии:
1
Просмотров:
539
Коментарии:
0
Просмотров:
450
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.