Головна Блог ... Новини Чи достатньо у США ракет ATACMS для України: експерти оцінили запаси Чи достатньо у США ракет ATACMS для України: експе...

Чи достатньо у США ракет ATACMS для України: експерти оцінили запаси

  • 0

  • 0

  • 26

Відключити рекламу

Постачання до України балістичних ракет ATACMS скоріш за все відбуватиметься на постійній основі та в адекватній кількості, про що свідчить заява очільника відділу закупівель армії США Дуга Буша, який зазначив, що виробничі потужності ATACMS вийшли на достатній рівень, а у Пентагоні більше не переймаються скороченням їхніх запасів. Видання Defense Express оцінило запаси  ATACMS у США та скільки вони виробляють.

Як зазначають експерти, ATACMS - не нова ракета і її активне постачання до американського війська розпочалось ще у 1990 році. Відповідно за цей час їх дійсно виготовили досить багато, холча точна кількість засекречена.

"Загалом на цей час у США могло залишитись десь 1000 касетних М39 та М39А1. Але від цієї кількості необхідно відняти ті, які вже вийшли за строки експлуатації, хоча вони все одно залишаються резервом з можливістю відновлення", - зазначають експерти.

Крім того, нових та конвертованих M57 з унітарною бойовою частиною у США близько 1300 ракет, до яких треба додати ті, які були вироблені та відновлені впродовж 2023 та частини 2024 року. Але від загального показника також треба відняти ракети, які були замовлені іншими країни, але це незначна кількість.

"Тому, виключно орієнтовно, у США у наявності на рівні 2024 року може бути приблизно, включно з експортом та використанням: понад 2500 ATACMS у різному стані та версіях, з яких нових близько 1500 в осколково-фугасній версії та дальністю до 300 км", - підсумовують експерти.

Однак що більш важливо, зазначають експерти, - це темп, з яким Lockheed Martin продовжує виробляти та відновлювати ATACMS.

Так, розширення виробництва відбувалось поступово і не без проблем. А через те, що у США півроку не могли прийняти оборонний бюджет, була заблокована подальша програма із розширення виробництва боєприпасів, включно із ракетами ATACMS. Тобто наразі виробничий "маховик" закрутився з відповідною потужністю та набирає оберти, йдеться в аналізі Defence Express.

"Тобто якщо у 2020-2023 році Lockheed Martin виробляв і відновлював з десяток ATACMS на місяць, то тепер мова йде про десятки, у множині. А ще одним важливим фактором є те, що у США до серійного виробництва наближається PrSM із дальністю у 500-600 км", - підсумовують експерти.

ATACMS в Україні

Раніше повідомлялося, що США таємно відправили Україні понад 100 далекобійних ракет ATACMS, і Україна вже активно використовує ці ракети по цілях у РФ.

Водночас, як зазначають експерти, російські війська швидко адаптуються до використання цих ракет, і в України є близько двох місяців, поки ефект від їх застосування не знизиться.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 26

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 26

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст