Главная Блог ... Новости В Україні почали видавати посвідчення на повернення на Батьківщину В Україні почали видавати посвідчення на поверненн...

В Україні почали видавати посвідчення на повернення на Батьківщину

Отключить рекламу
 - 1b3a1dd952c3d3ca25970fe6cb988963.jpeg

Понад мільйон українців були депортовані, переміщені або вивезені з окупованих територій до РФ. У цих людей було вилучено, викрадено або знищено документи, які посвідчують їх особу і підтверджують належність до громадянства України.

Набрав чинності Порядок реалізації експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1201.

Реалізація ініційованого ДМС України експериментального проекту допоможе співгромадянам бути ідентифікованими і отримати шанс повернутися на територію України.

Порядком передбачено, що оформлення та передача посвідчень на повернення в Україну для осіб, які примусово були вивезені на територію держави-агресора і втратили свої документи, може здійснюватися без їхньої особистої присутності, а лише за зверненням їх близьких осіб, законних представників або Мінреінтеграції.

Посвідчення оформлятимуть особам, інформація про яких є в Єдиному державному демографічному реєстрі або інформаційних системах ДМС. А також дітям, незалежно від того, чи є про них інформація у відповідних реєстрах.

Для цього до територіального органу ДМС потрібно буде звернутися одному з батьків або іншому законному представнику (для особи віком до 18 років), а для повнолітньої особи – члену сім’ї (одному з батьків, подружжю, повнолітній дитині, рідному (повнорідному, неповнорідному) брату / сестрі).

Згадайте новину: З 14 грудня посвідчення водія можна буде оформити без пластикових бланків

Надану інформацію перевірятимуть працівники ДМС за даними Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Якщо ж у депортованої особи немає родичів в Україні або вони не можуть звернутися до підрозділу ДМС через перебування на окупованій території, посвідчення на повернення особи можливо буде оформити за офіційним зверненням Мінреінтеграції до ДМС.

Рішення про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну ухвалюватиме підрозділ ДМС за результатами ідентифікації особи, перевірки факту належності до громадянства України або визнання особою без громадянства в Україні та перевірки поданої законним представником, членом сім’ї або Мінреінтеграції інформації.

Оформлення посвідчення здійснюватиметься безоплатно протягом п’яти робочих днів із дня подання заяви-анкети встановленого зразка.

Термін дії документа – до трьох місяців.

Згадайте новину: Нові правила виплати допомоги по безробіттю - ЗУ № 2622–IX

 • 1584

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1584

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст