Історія справи
Ухвала КАС ВП від 17.01.2018 року у справі №814/207/17

ВЕРХОВНИЙ СУДУХВАЛА15.01.2018 Київ К/9901/4786/17 814/207/17Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Шипуліної Т.М. розглянув матеріали касаційної скарги Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.04.2017 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2017 у справі №814/207/17 за позовом ОСОБА_1 до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,ВСТАНОВИВ:ОСОБА_1 звернулася до адміністративного суду з позовом до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 09.06.2015 №1847-17.Миколаївський окружний адміністративний суд постановою від 18.04.2017 позовні вимоги задовольнив у повному обсязі.Одеський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 12.09.2017 залишив постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.04.2017 без змін.Южноукраїнська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області 20.10.2017 звернулася до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.04.2017 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від12.09.2017.Суддя Вищого адміністративного суду України Шипуліна Т.М. під час перевірки касаційної скарги на відповідність вимогам статті
213 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, яка діяла до 15.12.2017) встановила, що касаційна скарга подана з порушенням частини п'ятої цієї статті (до касаційної скарги не додано документа про сплату судового збору). Інших недоліків в оформленні касаційної скарги не виявлено.
Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України Шипуліної Т.М. від25.10.2017 зазначена касаційна скарга була залишена без руху з вищезазначених підстав з наданням скаржнику строку для усунення недоліків - до 22.11.2017.За результатами повторного автоматизованого розподілу справ суддею-доповідачем для розгляду цієї справи у Вищому адміністративному суді України визначено суддю Цвіркуна Ю.І.Ухвалою судді Вищого адміністративного суду України Цвіркуна Ю.І. від 12.12.2017 скаржнику продовжено строк для усунення недоліків касаційної скарги - до05.01.2018.Вказана ухвала Вищого адміністративного суду України від 12.12.2017 була отримана відповідачем 19.12.2017, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №0102921321454.
З 15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення"
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.За результатами автоматизованого розподілу справ суддею-доповідачем для розгляду цієї справи у Касаційному адміністративному суді визначено суддю Шипуліну Т.М.
Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017, який набрав чинності 15.12.2017, внесено зміни до
Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом викладення його в іншій редакції.Відповідно до підпункту 12 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення"
Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
На виконання вимог ухвали від 12.12.2017 скаржником на адресу суду касаційної інстанції надіслано клопотання про продовження строку на усунення недоліків касаційної скарги.В обґрунтування вказаного клопотання відповідач посилається на те, що станом на дату звернення з клопотанням про усунення недоліків касаційної скарги кошторис та план асигнувань відповідача не затверджено.Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 справ "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.Як зазначено вище, частиною
5 статті
213 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) однією з вимог касаційної скарги визначено надання документу про сплату судового збору.Згідно з положеннями
Закону України "Про судовий збір" органам фіскальної служби не надано пільг щодо сплати судового збору.
Органи доходів і зборів є державними органами, що здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, тобто суб'єктами, що реалізують свою владну компетенцію.Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.Податковим органом не надано доказів вчинення дій, спрямованих на отримання достатнього для сплати судового збору фінансування з Державного бюджету України у справі №814/207/17. Відповідачем також не надано доказів, які б підтверджували відсутність фінансової можливості здійснити сплату судового збору та надати суду касаційної інстанції відповідний документ про таку сплату у встановлений ухвалою про залишення касаційної скарги без руху строк.Крім того, скаржником не зазначено в який строк недоліки касаційної скарги можуть бути усунуті.На момент постановлення даної ухвали вимоги ухвали від 25.10.2017 про залишення касаційної скарги без руху, з урахуванням ухвали від 12.12.2017 про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги, не виконано.
Згідно з частиною
2 статті
332 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент вчинення судом процесуальної дії) до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених частиною
2 статті
332 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються положення частиною
2 статті
332 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 1 частини четвертої якої передбачено повернення позовної заяви, якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не усунуто у встановлений судом строк.Враховуючи викладене, касаційна скарга підлягає поверненню.Керуючись пунктом 1 частини четвертої статті 169, статтями 121,332, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення"
Кодексу адміністративного судочинства України, -УХВАЛИВ:1. Відмовити Южноукраїнській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області в задоволенні клопотання про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.04.2017 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2017 у справі №814/207/17.
2. Касаційну скаргу Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.04.2017 та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2017 у справі №814/207/17 за позовом ОСОБА_1 до Южноукраїнської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - повернути.3. Надіслати копію ухвали про повернення касаційної скарги учасникам справи, а касаційну скаргу з доданими до неї матеріалами - скаржнику.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Суддя Т.М.Шипуліна