Главная Юридический мир ... Таблоид ТОП-10 найдорожчих храмів, якими Московська церква безплатно користується в Україні ТОП-10 найдорожчих храмів, якими Московська церква...

ТОП-10 найдорожчих храмів, якими Московська церква безплатно користується в Україні

Отключить рекламу
 - top_10_naydorogchih_hramiv_yakimi_moskovska_tserkva_bezplatno_koristuetsya_v_ukraini_5bec678807387.jpg

У Міністерстві культури порахували балансову вартість культових споруд, якими користується УПЦ МП. Фото: Главком

Міністерство культури України оприлюднило перелік культових споруд, що належать до архітектурних пам’яток і є власністю держави, де відбуваються богослужіння Української православної церкви Московського патріархату.

Таблоїд: За 200 років люди стануть безсмертними. Провідний мислитель XXI ст. пояснює, як

За даними, отриманими «Главкомом», до ТОП-10 найдорожчих храмів увійшли (документ):

1. Успенський собор Києво-Печерської лаври (Київ)
балансова вартість 68,2 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Побудований у 1073–1078 роках коштом князя Святослава II Ярославича. Під час радянсько-німецької війни собор було зруйновано вибухом 3 листопада 1941 року. Відбудували собор 2000 року. Будівництво здійснювалось поспіхом, майже за два роки, без серйозних наукових досліджень та обґрунтувань, із сучасних матеріалів.

2. Троїцький собор XVII століття Троїцько-Іллінського монастиря (Чернігів)
балансова вартість - 61,6 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Визначна архітектурна пам'ятка доби Гетьманщини у Чернігові (1695), що була головним собором Троїцького монастиря. З 1992-го — кафедральний собор Чернігівської єпархії Московського патріархату.

3. Кирилівська церква (м. Київ)
балансова вартість - 56 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Пам'ятка архітектури та монументального малярства ХІІ, XVII, XIX століть. Входить до національного заповідника «Софія Київська», передана у користування Свято-Кирилівському чоловічому монастирю київської єпархії УПЦ МП.

4. Спасо-Преображенський собор XI століття (Чернігів)
балансова вартість - 37,7 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Одна з найстаріших збережених монументальних кам'яних будов України, головна споруда Чернігівського князівства. Пам'ятник давньоруського зодчества. Зала храму є чи не найкращою в Україні для звучання голосу; акустичні характеристики зали — вражаючі і неперевершені.

5. Воскресенська церква-усипальниця Кирила Розумовського (Батурин)
балансова вартість - 36 млн грн
фото: md-ukraine
фото: md-ukraine
Вважається пам'яткою архітектури національного значення у Батурині Чернігівської області, усипальниця останнього гетьмана України Кирила Розумовського. Входить до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

6. Успенський собор XII -XVII століття Єлецького монастиря (Чернігів)
балансова вартість - 30,7 млн грн

фото: ishchuk.net
Будівництво собору датується початком XII століття і пов'язане з ім'ям родоначальника Ольговичів, чернігівського князя Олега Святославича. Під час німецько-фашистської окупації 1941-1943 років ворожою армією Успенський собор був перетворений на стайню. 1941-го – постраждав від бомби.

7. Введенська церква XVII століття (Чернігів)
балансова вартість - 17,5 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Побудована в 1677—1679 роках, ще до зведення головної споруди цього ансамблю — Троїцького собору у Чернігові. Єдина двобанева церква, що збереглась у лівобережній Україні.

8. Батуринський Миколо-Крупицький монастир (с. Вербівка на Чернігівщині)
балансова вартість - 11,9 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Це – православний жіночий монастир у Чернігівській області, що за 10 км від Батурина. Входить до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Монастир припинив свою діяльність після більшовицького перевороту 1917 р. та встановлення радянської влади в 1922 р. Його приміщення, які неодноразово перебудовувалися, зазнали значних ушкоджень під час Другої світової війни. Донині збереглися у ньому: тепла трапезна Спасо‑Преображенська церква (1803 р.), дзвіниця (1825 р.), келії, будинок настоятеля (1834 р.).

9. Церква св. Олександра Невського (Хотин)
балансова вартість 7,4 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Будівництво цього храму у Хотині Чернівецької області тривало два десятиліття – до 1835 року; зводився спеціально для російського військового гарнізону.

10. Хрестовоздвиженська церква (м. Київ)
балансова вартість - 5,4 млн грн
фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел
Пам'ятка архітектури XVIII ст., найвизначальніша споруда наземного комплексу над Ближніми печерами Києво-Печерської лаври. Із церкви до печер ведуть три входи.

Варто зазначити, що ця десятка – лише вершина айсберга. У постійне безоплатне користування УПЦ МП передані численні релігійні та архітектурні пам’ятки по усій країні. Зокрема, варто виокремити ще й такі:

Михайлівський монастир (Переяслав-Хмельницький) переданий релігійній громаді «Свято-Михайлівська парафія УПЦ МП». Культова споруда перебуває на балансі Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав».

Миколаївський собор XVI-XVII століття переданий релігійній громаді «Парафія Святителя Миколая» УПЦ МП. Собор на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Богоявленський собор. Переданий у безплатне користування «Свято-Богоявленському жіночому монастирю» УПЦ МП. Собор на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Миколаївська церква XIV ст. Була передана у безоплатне користування Свято-Миколаївській парафії Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ МП. Перебуває на балансі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» (Кам’янець-Подільський).

Здвиженська церква у Карвасарах була передана у безплатне користування Хрестовоздвиженській парафії УПЦ МП. Перебуває на балансі заповідника «Кам’янець».

Всього у безкоштовному користуванні Московської церкви в Україні нараховується близько 40 храмів вартістю понад 300 млн грн. Культові споруди перебувають на балансах національних історико-архітектурних заповідників.

Крім цього, інші релігійні конфесії також користуються культовими спорудами національних історико-архітектурних заповідників. Зокрема, костел Кармелітів з монастирським комплексом XVII-XVIII ст. балансовою вартістю 37,7 млн грн передано у користування Римо-католицькій церкві; Трапезна (Тепла Софія) XVIII ст. (20,8 млн грн) – Українській православній церкві Київського патріархату; Церква св. Пантелеймона 1194-1197 років (11,3 млн грн) – Українській Греко-католицькій церкві; Георгієвська церква 1914 року (11,1 млн грн) - Свято-Георгіївському чоловічому монастирю УПЦ КП.

Таблоид: Феномен племени хунза, который не могут объяснить ученые

Раніше Міністерство культури звернулося до Міністерства внутрішніх справ провести ряд запобіжних заходів з метою запобігання пошкодження, знищення та викрадення церковного майна та історико-культурних цінностей з релігійних храмів УПЦ МП.

Також відомо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії. 22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

У відповідь на це 14 вересня синод РПЦ припинив молитовне спілкування із Константинопольським патріархатом.

11 жовтня синод Константинопольського патріархату ухвалив, що у 1686 році Київську митрополію Руській церкві передали незаконно. Також Константинополь зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.
Найближчим часом буде скликаний Архієрейський собор для об'єднання трьох церков.

  • 2358

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2358

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст