Главная Блог ... Новости Сутяжництво : ВРП позбавила заявника - Оліярника Юрія - права подавати скарги на дії суддів протягом одного року Сутяжництво : ВРП позбавила заявника - Оліярника Ю...

Сутяжництво : ВРП позбавила заявника - Оліярника Юрія - права подавати скарги на дії суддів протягом одного року

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 3

  • 0

  • 3901

Отключить рекламу
Сутяжництво : ВРП позбавила заявника - Оліярника Юрія - права подавати скарги на дії суддів протягом одного року - tn1_sutyagnitstvo_vrp_pozbavila_zayavnika_oliyarnika_yuriya_prava_podavati_skargi_na_dii_suddiv_protyagom_odnogo_roku_5d61887d0a50b.jpg

Вища рада правосуддя 20 серпня 2019 року розглянула пропозицію Другої Дисциплінарної палати ВРП про залишення без розгляду протягом одного року наступних скарг Оліярника Ю.І. через подання ним до ВРП 307 безпідставних скарг

На засіданні Вищої ради правосуддя 20 серпня 2019 року розглянуто пропозицію Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, викладену в ухвалі від 1 липня 2019 року № /18714" rel="nofollow" target="_blank">1755/2дп/15-19, про залишення без розгляду протягом одного року наступних скарг Оліярника Юрія Івановича.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Фомін поінформував, що проведеним Другою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя вибірковим аналізом системи автоматизованого документообігу Вищої ради правосуддя встановлено, що у період з 3 серпня 2015 року по 14 травня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло понад 300 скарг Оліярника Ю.І., більшість з яких було залишено без розгляду та за результатами розгляду яких було відмовлено у відкритті дисциплінарної справи, на підставі чого Другою Дисциплінарною палатою внесено Вищій раді правосуддя пропозицію про залишення без розгляду протягом одного року наступних скарг цієї особи.

За результатами перевірки, проведеної членом Вищої ради правосуддя Ігорем Фоміним, встановлено таке.

Загалом за період із 3 серпня 2015 року по 14 травня 2019 року до Вищої ради правосуддя (Вищої ради юстиції) надійшло 307 поданих Оліярником Ю.І. дисциплінарних скарг на дії суддів.

Ухвалами членів Вищої ради правосуддя 183 скарги залишено без розгляду та повернуто скаржнику.

Ухвалами Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя:

за 72 скаргами відмовлено у відкритті дисциплінарної справи у зв’язку з тим, що суть скарги зводиться до незгоди із судовим рішенням, а також із закінченням строку для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності;

4 скарги залишено без розгляду та повернуто скаржникам у зв’язку з тим, що дисциплінарні скарги ґрунтуються на доводах, що можуть бути перевірені виключно судом вищої інстанції;

за 2 скаргами прийнято рішення про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з відсутністю в діях судді ознак дисциплінарного проступку.

Відповідно до проведеного аналізу жодна із зазначених 307 скарг не мала підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Згідно з частиною восьмою статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у випадку неодноразового подання особою очевидно безпідставних дисциплінарних скарг Вища рада правосуддя має право ухвалити рішення про залишення без розгляду протягом одного року наступних скарг цієї особи.

Враховуючи зазначені обставини, Вища рада правосуддя дійшла висновку про застосування до Оліярника Ю.І. норми закону щодо залишення без розгляду протягом одного року його наступних скарг.

На підставі викладеного Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду протягом одного року наступні скарги Оліярника Юрія Івановича.

Джерело: Судова влада України

ДОВІДКА: Сутяжництво — заняття позовами з корисливих міркувань, пристрасть до позовів.

Кверулянство (від лат. querulus - «скаржачись») — те саме, що сутяжництво.

Кверулянт (лат.) — сутяга; той, що несправедливо скаржиться.

З семантичної точки зору слово «сутяга» означає назву особи за її соціальними вадами і дає оцінку вказаної вади.

Кверулянська поведінка повинна відрізнятись (диференціюватись) від нав'язливого прагнення до справедливості стосовно великої несправедливості або пропорційного, обґрунтованого прагнення до справедливості стосовно незначних невдоволень чи приводів.
Сутяжництво, яке може набувати різних форм, є найбільш поширеним видом зловживання правом на звернення до суду за судовим захистом в адміністративному судочинстві.

  • 3901

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3901

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст