Главная Блог ... Новости Слідчі та прокурори можуть і далі не перейматись відповідальністю за незаконні дії Слідчі та прокурори можуть і далі не перейматись в...

Слідчі та прокурори можуть і далі не перейматись відповідальністю за незаконні дії

Отключить рекламу
Слідчі та прокурори можуть і далі не перейматись відповідальністю за незаконні дії - fd41d41139d58032cde5fa02b5285f65jpg

Черговий лозунг стосовно захисту прав громадян і встановлення запобіжника у вигляді персональної відповідальності слідчих та прокурорів за незаконні дії виявилась мильною кулькою як і 99% ініціатив уряду.

Законом України № 2548-VIII«Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування»внесли наступні зміни до ст. 130 Кримінального процесуального кодексу України:

«Держава, відшкодувавши шкоду, завдану слідчим, прокурором, застосовує право зворотної вимоги до цих осіб у разі встановлення в їхніх діях складу кримінального правопорушення за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили, або дисциплінарного проступку незалежно від спливу строків застосування та дії дисциплінарного стягнення».

При уважному прочитанні норми стає зрозумілим: для настання відповідальності для прокурора чи слідчого потрібно:

1. Безпосередньо відшкодування шкоди завданої слідчим чи прокурором самою державою.

2. Встановлення в діях слідчого чи прокурора складу кримінального правопорушення за обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили або дисциплінарного проступку.

Варто зазначити, що автоматично при винесенні виправдувального вироку, закриття кримінального провадження, скасування вироку після набрання ним законної сили стосовно особи суди не визначають розмір відшкодування. Для цього потрібно окреме рішення суду. Чи вистачить сили і чи буде така особа звертатись до суду велике питання. Як показує практика, таких позовів не дуже багато.

Окрім цього, для притягнення слідчого чи прокурора до відповідальності необхідно і окремий вирок суду, де саме буде встановлено, що саме вони скоїли правопорушення, або відповідне рішення уповноваженого органу щодо притягнення їх до відповідальності.

Всі ми прекрасно розуміємо, що при такому підході притягнення прокурорів та слідчих за протиправні дії до відповідальності, левова більшість осіб, що грубо та цинічно порушували законодавство та права громадян, уникне відповідальності.

Це черговий приклад того, що замість виконання чинних законів діюча влада приймає нові, які також ніхто виконувати не буде. Та й виконати їх буде вкрай важко.

Автор новини: Ростислав Кравец, Адвокат, старший партнер АК «Кравец и партнеры»

 • 2213

  Просмотров

 • 3

  Коментарии

 • 2213

  Просмотров

 • 3

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Поясніть, ЧОМУ НЕ МАЄ Закону України " Про персональну юридичну відповідальність посадових і службових осіб державного органу, без жодного виключення, органу місцевого самоврядування, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності та обєднання громадян " ?,-------------- щоб позбутися КОЛЕГІАЛЬНОЇ ЮРИДИЧНОЇ БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ У ВИЩЕ ЗАЗНАЧЕНИХ ІНСТИТУЦІЯХ, ОСОБЛИВО, ПРИ ПРИЙНЯТТІ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИ ВНЕСЕННІ ЗМІН ЧИ ДОПОВНЕНЬ ДО ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ЩО Є СТАЛОЮ ПРАКТИКОЮ ТА Є ЗВУЖЕННЯМ, УЩЕМЛЕННЯМ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД ТА ІНТЕРЕСІВ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА, А ТАКОЖ ПРИ ПРИЙНЯТТІ ВІДПОВІДНИХ РІШЕНЬ ДЕПУТАТАМИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ.

  17.11.2018 23:41

  Абсолютно верная статья - что уже испытал на личном примере.....

  18.11.2018 16:06

  ну є у мене лист ГУНП про притягнення до д/відповідальності слідчого і що тепер мені йти до суду?

  19.11.2018 03:05

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст